Guests from India

On February 1, visitors from India visited the Melitopol' Museum Of Local Lore. It was a handball team Dreams Youth Sports Club, Chandigarh that took part in the international tournament-memorial of Leonid Bobrov. The team really liked the museum and they were amazed by the exhibits of our museum. They gladly walked through the halls of the museum, stayed near the most interesting expositions and took souvenir photos.

1 лютого гості з Індії відвідали Мелітопольський краєзнавчий музей. Це була гандбольна команда "Dreams Youth Sports Club, Chandigarh", яка взяла участь у міжнародному турнірі-меморіалі Леоніда Боброва. Команді дуже сподобався музей, і вони були вражені експонатами нашого музею.
#MLTmuseum #Melitopol #India #Chandigarh #handball