Мелітопольський міський краєзнавчий музей

УВАГА!!!

З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком

Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.

Для того, аби відвідати музей, вам потрібні: 
 - або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
 - або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.

 

Адреса:
72312, Запорізька обл.,
м. Мелітополь,
вул. М. Грушевського, 18
Вартість вхідного квитка:

пільговий - 10-00 грн

повний - 30-00 грн

тел. 38(0619) 44-45-14
096-177-97-14

Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ» БЕКІРОВА Гульнара Тасимівна

Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»

БЕКІРОВА Гульнара Тасимівна (21.02.1968 р. н., м. Мелітополь) – історик, кандидат політичних наук, член Українського ПЕН-клубу PEN International, авторка і телеведуча передач «Тарiх седаси» і «Політична історія з Гульнарою Бекіровою» на Першому кримськотатарському телеканалі «ATR», ведуча рубрики «Сторінки кримської історії» на сайті «Крим. Реалії». Заступниця голови Спеціальної комісії Курултаю з вивчення геноциду кримськотатарського народу. Головний редактор веб-проєкту «Крим і кримські татари». Історичний консультант фільму «Хайтарма». Лауреат Міжнародної премії ім. Бекір Чобан-заде, фіналіст книжкового рейтингу «Книжка року-2017».

Народилася 21 лютого 1968 року в Мелітополі.

У 1989-1994 роках навчалася у Московському історико-архівному інституті Російського державного гуманітарного університету за спеціальністю «Історико-архівознавство», кваліфікація – історик-архівіст.

У травні 2012 року в Інституті політичних та етнополітичних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України (м. Київ) захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук на тему: «Національний рух кримськотатарського народу за повернення на Батьківщину» за спеціальністю 23.00.05 – етнополітологія та етнодержазнавство.

Наукова спрямованість діяльності – етнополітична історія кримськотатарського народу періоду XX-XXI ст., історія кримськотатарського національного руху. Вона критикувала російські підручники за те, що вони зображують кримських татар як неповноцінних та підтримують у ксенофобських стереотипах кримську Татари радянських часів, як активний письменник RadioFreeEurope вона писала статті про історію Криму, про сучасну ситуацію в Криму, а також про роль кримських татар у Червоній Армії та кримськотатарському русі за громадянські права.

У 2009 році нагороджена Міжнародною премією ім. Б. Чобан-Заде за монографію «Кримські татари. 1941-1991».

З 2008 року є автором та ведучою програми «Таріх седаси» («Голос історії») на телеканалі АТР. З 2010 року – учасник проекту «Кримський політичний діалог» (здійснюється Міжнародним миротворчим інститутом PATRIR за підтримки Міністерства закордонних справ Фінляндії).

З жовтня 2008 року до 2014 року працювала у Кримському інженерно-педагогічному університеті, викладачка кафедри історії.

З листопада 2014 року – автор історичної колонки «Сторінки кримської історії» на Крим.Реалії. Керівник проєкту «Толерантні підручники – толерантне суспільство».

Написала численні статті та книги про міжнаціональні відносини депортованих кримських татар та їх долю під радянським, українським та російським управлінням – загалом, авторству Гульнари Бекірової належать десять книг та сотні статей і публікацій в українських та зарубіжних виданнях, а також сім сценаріїв документальних фільмів. Працюючи істориком, вона була консультантом у створенні фільму "Хайтарма. Книга Г. Бекірової «Пів століття опору: Кримські татари від вигнання до повернення (1941-1991 рр.)» (видавництво «Критика», 2017) увійшла до топ-рейтингу кращих українських книг «Книжка року-2017». 2020 року Гульнара Бекірова отримала премію Чеського Інституту з вивчення тоталітарних режимів.

#MLTmuseum #Мелітопольськийміськийкраєзнавчиймузей #ГульнараБекірова #ВидатніособистостіМелітополя #уродженціМелітополя #культурнийМелітополь #дайджест #музейнапрограма #Знами_нашаісторія #museumofUkraine #помузеям #краєзнавчиймузей #музеїУкраїни #управління_культури_та_молоді #Мелітополь #САМЕТУТ #лютий2022