Мелітопольський міський краєзнавчий музей

УВАГА!!!

З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком

Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.

Для того, аби відвідати музей, вам потрібні: 
 - або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
 - або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.

 

Адреса:
72312, Запорізька обл.,
м. Мелітополь,
вул. М. Грушевського, 18
Вартість вхідного квитка:

пільговий - 10-00 грн

повний - 30-00 грн

тел. 38(0619) 44-45-14
096-177-97-14

Годинник (МКМ КВ 3062 В 141)

Сьогодні хочемо розповісти вам про експонат, історія якого нараховує не одне століття. Один із перших його видів називався сонячним. Історія підтверджує їх появу в 3500 р до нашої ери.

Я думаю, що уважний читач здогадався що це? Звичайно ж це годинник (МКМ КВ 3062 В 141). Даний експонат зберігається в фондах нашого музею. Експонат з колекції Д.І. Яворницького. Годинник – ходики – це невеликий настінний годинник спрощеного пристрою з гирями - варіант механічного годинника з маятником, анкерним спуском і гирями в якості двигуна. Як маятника в деяких моделях використовували дві «ноги», рухомі в протихід один одному. Зустрічається різновид з боєм (ще один ланцюжок із знімною гирею для бою, яку можна при бажанні зняти з ланцюжка і повісити поряд на спеціальний гачок - так званий «режим без бою»).

Цікавинки про годинники з усього світу:

• точної дати появи перших годинників у вчених немає. Хтось із фахівців впевнений, що першими «порахували» час жителі Вавилона, вони ж познайомили світ з поняттями «рік», «місяць», «день», «ніч», «година», «хвилина», «секунда». Інші зазначають, що винахідники годинників - древні греки. Але більшість дослідників схиляються до думки, що перші годинники (гномони) з'явилися в Єгипті, ще 4 тис. років до н.е.

• перший механічний годинник був винайдений ще в 1470 році. Ця модель годинника працювала від енергії пружини і механізму для запуску пристрою;

• у 1660-1720-х рр. в Англії було створено, а пізніше вдосконалено, основні види годинників: консольні (маятникові, з пружинним ходовим механізмом), напольні (з тягарем і маятником, з’єднаним з ходовим механізмом, розташованим у верхній частині корпуса);

• найточніший годинник – атомний, в якому час вимірюється завдяки коливанню на рівні молекул або атомів.