Мелітопольський міський краєзнавчий музей

УВАГА!!!

З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком

Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.

Для того, аби відвідати музей, вам потрібні: 
 - або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
 - або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.

 

Адреса:
72312, Запорізька обл.,
м. Мелітополь,
вул. М. Грушевського, 18
Вартість вхідного квитка:

пільговий - 10-00 грн

повний - 30-00 грн

тел. 38(0619) 44-45-14
096-177-97-14

Опудало. Кнур

Опудало. Кнур «Новий». Українська степова біла порода свиней. Експонат надійшов до музею 12 листопада 1987 року. Вік кнура  - 2,5 роки; жива вага – 450кг; довжина тулубу – 166см; обхват грудей – 196см. Клас – «Еліта».

Порода виведена в племінному господарстві заповідника «Асканія Нова» (Херсонська область) ученим зоотехніком М.Ф. Івановим.

Цікаві факти про свиней

Всі ми знаємо про свиней, що вони повинні бути товсті, валятися в грязі, хрюкати. Їх м’ясо широко використовується в кулінарії. Але це все всім відомо, а ми хотіли б представити вам самі цікаві факти про свиней.

1. Чи цікавилися ви, чому скарбнички прийнято найчастіше робити в вигляді свині? В Середньовічній Англії все домашнє начиння робили зі спеціального сорту глини, який називався «pygg» (піг). У посуді з цієї глини люди частенько зберігали свої накопичення і називали їх «pygg jar». Пізніше термін змінився і став називатися «pig bank», а через те, що слова звучать абсолютно однаково, скарбнички почали робити в вигляді свиней.

2. Морська свинка не має ніякої спорідненості зі свинею, але знаходиться в близькій спорідненості з кроликом.

3. Система органів свині практично ідентична з людською системою органів, тобто найближчі по схожості. Вчені вже навіть намагаються налагодити процес пересадки свинячих органів людям, а точніше використовувати свинячі органи як «болванку» для нового людського.

4. Шлунковий сік свиней є основним компонентом для виготовлення інсуліну, який вкрай необхідний  діабетикам.

5. У середні минулого століття, в Англії, будь-яке м’ясо свині називали беконом.

6. У свиней дуже гарний нюх і їх дуже часто використовують для пошуку трюфелів, які приховані від людських очей під землею. Такі гриби вважаються делікатесом і коштують близько 600 євро за 1 кг. А іноді свині навіть перебувають на службі у поліції і винюхують наркотики.

7. Багато дресирувальників кажуть, що свиней вчити легше і вони швидше все розуміють.

8. Свині не такі дурні створіння, як багато хто думає. За результатами досліджень вони знаходяться на 4 місці за рівнем розвитку серед тварин, поступаючись дельфінам, слонам і шимпанзе.

9. У свиней немає потових залоз, а потіє тільки рило, тому вони намагаються шукати прохолоду в грязі, а не тому що вони такі бруднулі. Крім того, бруд захищає їх від паразитів, а також сонячних опіків.

10. У 1961 році в Данії одна свиня народила аж 34 поросяти за раз, з урахуванням того, що в середньому свиня народжує 8-10 поросят.

11. Найбільший вирощений кнур важив 639,5 кг.

12. Свині можуть їсти і перетравлювати практично все що завгодно. Бували навіть випадки, коли свині з’їдали своїх дітей, родичів і навіть своїх господарів. Причому з’їдали вони все разом з кістками, залишивши тільки пломби.

13. І останній на сьогодні цікавий факт про свиней. У дорослої свині налічується 44 зуба, які ростуть постійно.