Вирізка-моноліт парного поховання (чоловік та жінка)

Вирізка-моноліт парного поховання (чоловік та жінка).

З розкопок 1974 року Мелітопольського міського краєзнавчого музею поблизу с. Садове, Мелітопольського району.

Поховання у підкурганних катакомбах, у скорченому положенні на боці, посипані червоною фарбою, що символізує вогонь.

Згідно з уявленнями давньоєгипетської релігії кожна людина в потойбічному світі має свого двійника, який живе доти, доки зберігається тіло.

З метою збереження тіла в Єгипті проводилося бальзамування померлих та ховання їх у нетипових та незвичайних позах для померлих людей.

Аналогічна за змістом, формою та засобами муміфікація відома й для часів катакомбної спільності на території України.

Серед катакомбних племен були поширені вірування, що відображалися в обожнюванні сонця й вогню та в пов`язаних з ними ритуалах.