Мелітопольський міський краєзнавчий музей

УВАГА!!!

З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком

Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.

Для того, аби відвідати музей, вам потрібні: 
 - або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
 - або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.

 

Адреса:
72312, Запорізька обл.,
м. Мелітополь,
вул. М. Грушевського, 18
Вартість вхідного квитка:

пільговий - 10-00 грн

повний - 30-00 грн

тел. 38(0619) 44-45-14
096-177-97-14

Опудало. Борсук

Опудало. Борсук. Довжина тіла – 80см; висота у холці – 30см. Мешканець Старо-Бердянського лісництва. На обліку в музеї з 19 квітня 1972 року.

 

Представник родини куницевих — борсук, красива тварина з незвичайною витягнуто. мордочкою. Невеликий такий звір досягає майже одного метра в довжину і має невеликі форми — в середньому всього до 25 кг. Здебільшого мешкає борсук «вдома» — в норі. Його житло дуже затишне, чисте. Взагалі цей звір вважається одним з охайних представників «загону». Ну а про його захоплююче життя і казуси, які з ним траплялися за всю історію існування, Вам повідають цікаві факти про борсуків.

 1. Чи знаєте ви, що борсук дуже життєрадісна тварина? Міф про те, що він «вічно без настрою», абсолютно невиправданий. Борсук обожнює грати зі своїми побратимами і відвідувати «вечірки друзів».

 2. Безстрашний представник борсукових — Медоїд. Які тільки капості він не створює у світі тварин. Краде дитинчат у гепардів, забирає їжу у левів, харчується «делікатесними» отруйними зміями.

3. Надбанням борсука є, безсумнівно, кігті. За все життя жодна частина тіла не піддається такій експлуатації, як вони.

4. Борсуки не тільки мостять своє лігво до зими, але і себе відгодовують. Загалом борсук споживає різноманітні кормові об'єкти, як тваринного, так і рослинного походження: комах та інших безхребетних, амфібій, дрібних ссавців, фрукти, кореневища тощо. До холодної пори року вони готуються ґрунтовно, їх вага збільшується в кілька разів.

5. «Уклад» сім’ї борсука може існувати як самостійно, так і сусідити з іншими. Іноді в одній норі можна зустріти 2-3 сімейства. І, між іншим, в такій «комуналці» всі живуть досить дружно.

6. У продовження житлової теми, цікавим є і той факт, що нори, в яких мешкають борсуки, існують століттями. Воно передається нащадкам як така собі спадщина.

7. Чоловіки-борсуки володіють моногамною натурою. Їх «леді» зазвичай вагітніють восени, а вже до весни на світ народжуються малятка. Жінки-борсуки дуже відповідальні матері. Перші дні після своїх «пологів» вони навіть «ніс не висовують» з нір. А потім, коли сонечко вже гріє землю, виносять своїх діток для «поглинання» вітаміну D.