Південний слон.Щелепа нижня з зубом(фрагмент)

Щелепа нижня з зубом(фрагмент) Південний слон. Знайдено на березі Азовського моря. Передала в краєзнавчий музей вчителька історії Дунаївської ЗОШ Пантова О.Ф. (2010 р.)

Південний слон був найбільшим представником серед хоботних тварин, які коли-небудь жили на планеті. Його висота досягала 4-4,5 м, вага - 10 тонн. Він жив за часів, коли в лісах Європи панував м'який клімат. Завдяки досить довгим ногам, звір харчувався в основному листям і гілками дерев та чагарників. У відкритих ландшафтах їв ще й траву. Добувати їжу йому допомагали, мабуть, і довгі вигнуті бивні, якими слон міг зламати гілки, звалити дерево, витягнути рослинну масу з-під води.

Скам'янілі кістки Південного слона в нашому краї знаходили не раз: в Токмаку, Молочанську, Нововасилівці, Орловці і інших місцях області. У тому числі і в Мелітополі. У піщаному кар'єрі, на схилі правого берега Піщанської балки, в 1953-1954 роках серед численних кісток зубрів, коней, носорогів були і кістки слонів. Біля 20 скам'янілих останків Південного слона можуть побачити відвідувачі Мелітопольського міського краєзнавчого музею в експозиційних залах відділу природи краю.

Реконструкція зовнішнього вигляду південного слона. Малюнок худ. Є. Захарова, виконаний за вказівками палеонтолога В. Є. Гарутта. 1954 рік.