Мелітопольський міський краєзнавчий музей
Графік роботи:
з 9.00 до 16.00
Вихідний день: понеділок
Адреса:
72312, Запорізька обл.,
м. Мелітополь,
вул. М. Грушевського, 18
Вартість та замовлення екскурсій:

пільговий - 10-00 грн

повний - 15-00 грн

тел. 38(0619) 44-45-14
096-177-97-14

Виставка запорізької вишивальниці Ніни Осипової

18 січня 2019 року в мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки запорізької вишивальниці Ніни Осипової.
Ніна Миколаївна Осипова народилась 26 квітня 1947 року. 34 роки пропрацювала ізолювальницею на Запорізькому електоровозноремонтному заводі, зараз – на заслуженому відпочинку.
Понад 15 років назад Ніна Миколаївна отримала травму хребта і протягом півроку була прикута до ліжка. Під час хвороби їй на очі потрапила подушечка з вишивкою – «довго розглядала її – і виникло бажання зробити краще». Стала навчатись вишиванню: спочатку це були наволочки, дитячі картинки, квіти, потім перейшла до більш складних робіт – картин. Щира вірянка, Ніна Миколаївна брала сюжети з «Дитячої Біблії», збільшувала малюнок в 25 разів, переносила на полотно і «розфарбовувала» нитками. Це дуже кропітка праця, що потребує посидючості та терпіння.
Інколи доводилось працювати по 15 годин на добу, адже в 1 квадратний сантиметр полотна Ніна Миколаївна «ховала» 36 хрестиків вишивки. Тож виготовлення однієї картини інколи займало майже рік роботи. Першою такою працею стала «Марія з немовлям».
Ніна Миколаївна Осипова – справжня народна майстриня, майстриня з народу, роботи її – унікальне мистецтво, яким не можна не захоплюватись. В цьому вже мали змогу переконатись відвідувачі її виставок в Палаці культури «Дніпроспецсталь», Запорізькій обласній науковій бібліотеці, Палаці культури ім. Т.Г. Шевченка, музеї В. Богуслаєва в місті Запоріжжя, на фестивалях «Пісня – душа народу», «Петриківський Дивосвіт» в с. Петриківка Дніпропетровської області.
В Запорізькому національному університеті Ніна Миколаївна Осипова проводила семінар для студентів історико-етнографічного факультету.
Відвідувачі не лише з України, а й з-за кордону – часті гості у неї вдома.
На персональній виставці Ніни Миколаївни Осипової в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї представлено 16 вишитих картин на релігійну тематику, серед яких біблійні сюжети і молитви, рушники і колекція вишиванок із серії «Княжі убори».