11 липня на території ресторану кримськотатарської кухні відбулася чергова Інтеркультурна зустріч Змінотворців в рамках проекту Український Букет Народів«Кримськотатарські традиції частування».
Спікер заходу Миневер Кемал розповіла присутнім про гостинність свого народу, про особливості заварювання кави, про національний одяг, секрети приготування янтиків (кримськотатарських чебуреків, які печуться на сухій сковороді) та багато іншого.
Гості почули про те, що кримські татари ходять у гості без запрошення, тому що гостям завжди раді! Господарі вважають своїм обов’язком щедро частувати. Будь-яка їжа, навіть дуже крихітний шматочок, розглядалася як Божа благодать. Для гостя вважалося нетактовним відмовлятися від частувань, слід було з вдячністю прийняти їх, з’їсти хоча б малу частину, інакше це могли визнати за неповагу по відношенню до господаря.
Наприкінці зустрічі спікерка розповіла, що кожне кримськотатарське частування за традицією починається та закінчується молитвою і, підняв руки до обличчя, зачитала молитву арабською.
Дякуємо усім, хто долучився до зустрічі та поділився елементами своєї культури! Відкриваймо культурне різноманіття України разом!
Слідкуйте за сторінками Мелітопольського міського краєзнавчого музею і приходьте на наступні заходи!

#Український_букет_народів #УКФ #змінотворці #культурне_різноманіття#активізм #запідтримкиукф