Презентація книги Сергія Авдєєнко «Красный молох»

17 жовтня о 14.00 в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулася презентація книги Сергія Авдєєнко «Красный молох».

Письменник Сергій Іванович відомий широкому загалу читачів як автор багатьох документальних та художніх творів на історичні теми. Нова, сорок дев’ята автора,  книга продовжує дослідження історії рідного краю, біографії людей, які тут жили.

Молох - у стародавніх народів бог сонця, вогню і війни, якому приносилися людські жертви. У номінальному значенні Молох - це страшна, ненаситна сила, яка вимагає кривавих людських жертв.

У цій книзі розповідається про трагічні долі людей, чиє життя було пов'язане з містом Мелітополем і Запорізьким краєм. Всіх її героїв об'єднує одне - вони стали жертвами радянських репресивних органів, які автор асоціює з червоним молохом. Видання розраховане на широке коло читачів, які небайдужі до історії свого краю, своєї країни.

Головні герої книги - Архієпископ Мелітопольський Сергій (в миру Олександр Звєрєв), настоятель Олександро-Невського собору, протоієрей Євген Сердобольский, радянський державний діяч Микола Пахомов, вихованець Мелітопольського аероклубу,  льотчик-винищувач, Герой Радянського Союзу, Сергій Щиров і радянський  історик, еколог, директор Мелітопольського краєзнавчого музею, діяч Організації Українських Націоналістів, бургомістр Мелітополя під час німецької окупації Іларіон Курило-Кримчак.

На презентації були присутні краєзнавці, студенти МДПУ ім.Б.Хмельницького, онука Іларіона Курило-Кримчака – Антоніна.

Захід підготувала наукова співробітниця музею Катерина Шнуренко.