Цікавинка в музеї!!!

Нещодавно до музею передано швацьку машинку з ручним приводом марки ПМЗ НКТМ (Подільського механічного заводу ім. Калініна Народного Комісаріату важкої промисловості СРСР).

Цікаву історію про неї та ї власницю склала Горбунова Юлія Миколаївна.

У 1931 році Подільську швацьку машинку для своєї дочки Євдокії, 1912 р.н., Казахстан, у подарунок купив її батько Горбунов Павло, визнаний чоботар. Родина Горбунових Павла та Василіси на початку 1900-х років в пошуках вільної землі та кращої долі переїхала з Чернігівщини, спочатку до Казахстану, а  в 1931 р. до Таджикистану у смт Шаартуз.

Євдокія Павлівна вміла пошити одяг будь-якої складності і дуже дорожила своєю «годувальницею».  До м. Мелітополь вона привезла швацьку машинку в 1989 році, коли приїхала на постійне місце проживання до дочки.

Подільська  швацька машинка  - аналог німецької швацької машинки  «Зінгер». «Рукав» корпусу  переданої швацької машинки виготовлений з чорного чавуну  та декорований витіюватим візерунком з квітами червоної троянди. корпус встановлений на дерев’яній основі.  Цінним є те, що це зразок порівняно недорогих подільських швацьких машинок початку 1930-х років.