4 грудня захід «Видатний  український селекціонер»

4 грудня о 13.00 в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбудеться захід «Видатний  український селекціонер» з нагоди  90-річчя з дня народження відомого мелітопольця Миколи Івановича Туровцева.

Микола Туровцев народився 7 січня 1929 року в місті Козлові (тепер Мічурінськ). У 1953 році закінчив Мічурінський плодоовочевий інститут, а в 1958 р — аспірантуру при Центральній генетичній лабораторії імені І. В. Мічуріна.

У 1958–1962 роках Микола Іванович Туровцев працював молодшим науковим співробітником Центральної генетичної лабораторії імені І. В. Мічуріна, в 1963–1964 роках — старшим науковим співробітником Всесоюзного науково-дослідного інституту садівництва. Після 1964 працював у Всесоюзному НДІ зернового господарства в селищі Шортанди (Казахстан) і на Мелітопольської дослідної станції садівництва. На Мелітопольській дослідній станції Туровцев займається селекцією кісточкових культур та сумлінно продовжує справу Михайла Тимофійовича Оратовського. Основні напрями його діяльності:  створення нових сортів черешні, вишні та сливи. Він створив плоди, що за своїми господарсько-біологічними показниками перевершують світовий стандарт;  розробив теоретичні і практичні аспекти схрещування;  створив нових генотипи на міжвидовій основі та впровадив  у виробництво селекційних досягнень. Чимало з розроблених ним сортів черешні зростають не лише на батьківщині, а й у Росії, Румунії, Болгарії, Польщі, Китаї, Франції, Німеччині, Грузії та інших країнах.

Микола Туровцев є автором 278  публікацій за період з 1995 по 2009 рік , у тому числі 10 книг. За період з 1996 по 2012 рік було створено і передано на державне сортовипробування 97 сортів черешні, 44 сорти вишні і 7 сортів сливи. Микола Іванович являється автором та співавтором 63 сортів кісточкових культур, із них 41 сорт черешні, 19 сортів вишні- дюків і 2 сорти сливи занесені в державний реєстр сортів та рослин України та Росії та рекомендований для промислового вирощування.

Запрошення на захід отримали студенти Мелітопольського педагогічного університету та  краєзнавці Мелітополя. Захід підготували  наукові співробітники відділу природи  ММКМ Мельничук О.А., Саварець О.М.