Цікавинки в музеї!

Напередодні Нового року музейну збірку ялинкових прикрас поповнили «головні герої» цього свята – Дід Мороз та Снігуронька. Виготовлені з простих матеріалів – вати та паперу, ці радянські фігурки з 1950-х і до 1990-х років займали гідне місце під ялинкою.

Раритетні ватяно-паперові Дід Мороз та Снігуронька зберігаються у багатьох і сьогодні. Пізніше їх замінили фігурки з пластмаси. А сьогодні під ялинками українців все частіше зустрічаються «новомодні» Санта- Клауси.

Діда Мороза передала поціновувач старовини Алєксєєва Любов Леонідівна. Фігурку новорічного старця вона знайшла біля смітника. На підставці зберігся ярлик, на якому вказано його розмір – 32 см, місце виготовлення – Куйбишевська фабрика іграшок (РСФСР) Міністерства легкої промисловості, вартість – 1 крб. 30 коп., артикул – КШ 85-482 СТУ 27-486-64, сорт 1, дата – 24 січня 1967 р.

Ватяно-паперову Снігуроньку передала пенсіонерка Єфимова Валентина Леонідівна. Онуку Діда Мороза вона купила для своєї дочки в Центральному універмазі. Виготовили фігурку на Теребовлянській фабриці ялинкових прикрас м. Теребовля Тернопільської області (УРСР), артикул . ТНО-085-70, Сорт 1, ціна – 1 руб. 80 коп., дата випуску – 10 грудня 1977 року. На ярлику вказане прізвище пакувальника та проставлений штамп ВТК (Відділ технічного контролю).

Без сумніву, радянські ялинкові прикраси, зокрема Діди Морози та Снігуроньки, були та залишаються головним атрибутом святкування Нового року.

Дякуємо нашим передавачам артефактів. Долучайтеся до поповнення музейної збірки!