22 січня Історико-патріотичної години «До річниці проголошення Акта Злуки УНР і ЗУНР

Історико-патріотичної години

«До річниці проголошення Акта Злуки УНР і ЗУНР

(Дня Соборності України)»

У Мелітопольському міському краєзнавчому музею у середу 22 січня 2020 року о 12.00 відбудеться захід, присвячений державному святу Дню Соборності України. Воно встановлено Указом Президента України від 13 листопада №871/2014. Крім того, в Указі Президента України від 22 січня 2016 року № 17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» наголошується на необхідності  донесення інформації про події Української революції, виховання патріотизму та підвищення у громадян, передусім учнівської та студентської молоді, інтересу до історії України.

Мета заходу: виховання нацiональної свiдомостi i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; про обставини прийняття ІУ Універсалу; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

22 січня відзначаються дві знаменні дати в історії України:

1. Річниця «Акту злуки» (Дня Соборності України). 22 січня 1919 року, тобто у першу річницю проголошення четвертого універсалу про повну незалежність України, на Софійській площі в Києві відбулися урочисті заходи щодо проголошення "Акту злуки". Актом злуки стверджувалось об'єднання двох тодішніх держав на основі українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу.
  2. Річниця прийняття IV Універсалу УЦР. Цей універсал, проголосивши УНР незалежною суверенною державою, завершив процес складного, суперечливого розвитку українського національно-визвольного руху, який врешті-решт з великим запізненням відкинув ідеї автономії і федералізму. Прийняття Універсалу означало остаточний розрив з імперським центром. Але, на жаль, цей кульмінаційний момент в історії державотворення України було досягнуто з великим запізненням.

Для участі у заході запрошені учні 9-го класу Мелітопольської ЗОШ №7. Захід підготували наукові співробітники МКМ Чухраєнко О.А. та Твердохліб Н.Ю.

Присутні ознайомляться з тематично презентацією і відеофільмами про історію Соборності, а також візьмуть участь у вікторині та екскурсії міні-виставкою «Гроші революції».

Завітайте до музею 22 січня 2020 року о 12.00  і ви дізнаєтесь багато нового про історію виникнення соборної України.

Святкові заходи продовжаться з 17.01 до 24.01 2020 р.