21 січня патріотичний урок Кавалер Золотої Зірки

21  січня  2020  року  о  9-й  годині  проводиться  патріотичний  урок  «Кавалер  Золотої  Зірки на  базі  Мелітопольського  міського  краєзнавчого  музею

Бобров  Леонід  Миколайович  народився  20  січня  1920  року  у  селі  Райське  Дружковської  міськради  Донецької  області  у  сімї  християнина.  Після  закінчення  середньої  школи  з  жовтня  1937  року  по  грудень  1938  року  вчився  у  фабрично-заводському  училищі  у  місті  Дружковка.  У січні  1939  Бобров  Леонід  вступив  в  армію .З  відмінними  показниками  закінчив  Ворошиловоградську  воєнно - авіаційну  школу  пілотів  і  прибув  до  бомбардувального  авіаційного  полка  на  посаду  льотчика  в  званні  молодший  лейтенант.

У Другій  Світовій  війні  взяв  участь  з  першого  її  дня  і  воював  до  останнього.  На  його  рахунку  за  цей  час  216  бойових  вильотів,  216  зустрічей  зі  смертю,  бо  кожен  бойовий  виліт – це  політ  у  тил  ворога,  шалений  вогонь  зеніток,  напади  ворожих  винищувачів.

Докладно  про  всі  бойові  вильоти  Леоніда  Миколайовича  розповісти  неможливо.Велику  бойову  роботу  виконали  Бобров  Л.М.  і  льотчики  його  ескадрильї,  де  він  був  заступником  командира  під  час  боїв  за  Мелітополь.  Вони  знищили  штаб  ворожого  з’єднання  під  Новомиколаївкою,  бомбили  німецькі  ешелони  на  залізниці,  що  з’єднує  наше  місто  з  Кримом.  Далі  шлях  бойового  льотчика  Леоніда  Боброва  проліг  через  Крим, Прибалтику, Східну  Прусію. Тут , при  нальоті  на  м.Інстербург,  20  січня  1945  року  його  літак  був  пошкоджений  зенітним  снарядом.  До  лінії  фронту  90 км.  Загорілося  масло,  літак  втратив  швидкість.  І  тут  на  нього,  безпомічного,  навалилися  два  ФВ-190.  Виручили  наші  винищувачі.  Відігнали  фоккерів  і  супроводжували  його  до  свого  аеродрому.  А  він  зумів  дотягти  на  понівеченому  літакові  і  посадити  його на  фюзеляж,  бо  правий  бік  шассі  теж  був  пошкоджений.

День  Перемоги  майор  Бобров  Л.М.  зустрів  на  одному  з  аеродромів  Східної  Прусії.  На  його  грудях  тоді  вже  виблискували  Золота  Зірка  Героя  Радянського  Союзу,  орден Леніна,  три  ордени  Червоного  Прапора,  орден  Олександра  Невського,  бойові  медалі.  Він  по-праву  вважався  кращим  льотчиком  полка.  До  5  травня  1960  року  Л.М.Бобров  продовжував  служити  у  Військово-Повітряних  силах  СРСР.  Демобілізувавшись,  оселився  в  Мелітополі.  Багато  років  працював  начальником  штабу  цивільної  оборони  міста.

Помер  15 вересня  1998  року.

Рішенням  сесії  Мелітопольської  міськради   звання « Почесний  громадянин  Мелітополя»  Боброву Л.М.   присвоєне   21.10.1993 р.

Для  участі  у  заході  були  запрошені  учні  УВК  №16,  міська  рада  ветеранів, син - Бобров  Володимир  Леонідович, льотчик  Хохлов  Геннадій  Олександрович.  На  цьому  патріотичному  уроці  науковий  співробітник  Світлана  Мирошниченко  продемонструвала  презентацію  про  життєвий  і  бойовий  шлях  героя.