24 січня тематична година «Праведники народів світу»

24 січня 2020 року  в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї пройшла тематична година «Праведники народів світу».

27 січня — Міжнародний день пам´яті жертв Голокосту, пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.

Жертвами Голокосту стали близько 6 млн. євреїв, понад 1,5 млн. - загинули на території України. У цілому Україна втратила приблизно 70% довоєнного єврейського населення. Вбивства євреїв окупантами почалися в Україні 22 червня 1941 р. і тривали понад три роки. Для України печальним символом Голокосту є Бабин Яр, де було розстріляно понад 150 тис. осіб.

Біля міста Мелітополя був свій Бабин Яр – «Рів смерті» – між селами Костянтинівка і Вознесенка в 5 км від міста. 11 жовтня 1941 року в «Рові смерті» було розстріляно 2 тис. євреїв, в т.ч. 1220 жінок та дітей. Розстріли продовжувались весь період окупації.

Допомога євреям в окупованій Україні найчастіше каралася смертю самого рятівника і всієї його сім'ї. Та все ж люди ризикували. І, як символ вдячності, єврейський народ ініціював почесне звання для таких людей – Праведник народів світу.

Праведник народів світу - це офіційне звання, що присуджується Меморіалом Яд Вашем від імені держави Ізраїль і єврейського народу, тим неєвреям, які ризикували своїм життям заради порятунку євреїв в період Голокосту. За статистикою Яд Вашем на 1 січня 2019 р. в світі 27362 Праведника народів світу, Україна знаходиться на четвертому місці – 2634.

Праведники народів світу є і в Мелітополі - це Віра Дмитрівна Земцева (1910-1993)та Алла Іванівна Єсипенко (1930 р.н.). В роки окупації Мелітополя нацистами, ризикуючи своїм життям, вони переховували в своєму будинку єврейську дівчинку – Жанну Ципарську.

На захід були запрошені учні загальноосвітніх шкіл міста.

Тематичну  годину підготували та провели  співробітники музею –

Катерина Шнуренко та Світлана Новгородська.