20 лютого урочисті збори до дня Небесної сотні

20 лютого о 14:00 в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулися урочисті збори, присвячені вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. На заході були присутні керуючий справами виконкому Михайло Семікін, який виступив з промовою; голова Правління Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького, кандидат історичних наук, доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін ЗНУ Сергій Білівненко, голова громадської комісії з історії російсько-української війни при Запорізькому науковому товаристві ім. Я. Новицького Михайло Павленко, які розповіли про створення проєкту «Усна історія російсько-української війни», як однієї із складових спротиву російській агресії, та презентували його 5 видання; бійці та учасники Майдану (з промовою виступив Радіон Павлюк, боєць АТО, Учасник Майдану); волонтери та студентська молодь (з промовою виступила студентка Мелітопольського училища культури, волонтер молодіжного центру Поліна Філіпова). Сьогодні Україну знають у всьому світі. Трагіч¬ні події, які відбулися 5 років тому на Майдані у серці України – Києві – сколихнули людей усієї земної кулі. Українці об'єдналися, щоб боротися за краще життя своїх дітей, друзів, батьків. 94 днів. Тривожних, заплаканих і вимолених... Три мі¬сяці, залишивши свої родини, тисячі людей стояли на вулицях, день і ніч, у морози заради одного — щоб домогтися свого, щоб їхній біль хтось почув. В один день тисячі простих українців стали солдатами сво¬го народу. Звичайні мирні люди. Інтелігентні, жар¬тівливі, люблячі. Студенти, учні, інженери, водії, вчителі, колишні військові, безробітні. Проте на противагу «Мирному наступу» майданівців влада використала силу та зброю. Найстрашнішими і найважчими стали події 20 лютого в «Чорний четвер». Того дня загинула найбільша кількість людей. Їх назвали «Небесною сотнею». Кожного дня, щогодини завдяки солдатам – відчайдухам, серед яких і наші славні земляки Україна виборює право бути незалежною, вільною державою. Але таке право дається невимовно тяжко. І сьогодні, за мрію мати власну суверенну державу, гинуть українські солдати. Під час заходу була нагода переглянути відео-фрагменти на задану тематику: «Хроніка подій «Революція Гідності»» та «…Про розстріл майдану 20.02.2014 року». Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет.