#MuseumFromHome Про будівлю краєзнавчого музею

Друзі! Всім доброго дня!
Команда музейників вже неймовірно скучила за вами!
Відвідати наш Мелітопольський краєзнавчий музей можна буде вже після закінчення карантину, але разом з вами ми долучаємося до всесвітньої музейної ініціативи #MuseumFromHome і розпочинаємо #MLTMuseumFromHome
Спочатку хочеться, звісно, ще раз розказати про нашу будівлю, яка знаходиться в історичному центрі Мелітополя по вул. М. Грушевського, 18 (колишня вул. Воронцовська). #САМЕ_ТУТ з 1967 року розташований Мелітопольський міський краєзнавчий музей.
Сама будівля має досить цікаву історію. Величезний 3-поверховий особняк, побудований в 1910-1912 роках, належав купцеві II гільдії Петрові Єгоровичу Чернікову. З початком революційних подій сім'я Чернікова покинула місто, а після революції власники будівлі постійно мінялись.
У 1918 році кайзерівські війська влаштували в особняку комендатуру, з липня по жовтень 1920 року тут розташувалася комендатура і управління начальника гарнізону військ генерала Врангеля. У 20-30-х роках будинок віддали під робочий клуб.
З 1941 по 1943 роки (під час нацистської окупації міста) - тут розташувалися гебітс-комісаріат і управління праці. У 1944 році в будівлю перевели міський комітет партії і міський комітет комсомолу, на першому поверсі працювало Міське товариство «Знання». В 1960-х роках на першому поверсі розташовувалася ощадна каса, а з 1967 року будівлю передано під краєзнавчий музей.
Ми готуємо для вас багато цікавого!
Слідкуйте за нашими сторінками!