Минулого року задля підтримки мовного і культурного різноманіття та багатомовності в інтеркультурній громаді Мелітополя науковці Мелітопольського...
УВАГА!!!
З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком
Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.
Для того, аби відвідати музей, вам потрібні:
- або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
- або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.
пільговий - 10-00 грн
повний - 30-00 грн
Відкриття тематичної виставки «Ім’я Олексндра Невського в історії і топоніміці нашого міста»

Доброго дня! Сьогодні ми раді вам презентувати відкриття тематичної виставки «Ім’я Олексндра Невського в історії і топоніміці нашого міста»
3 червня 2020 р.у ММКМ відкрилася тематична виставка з метою згадати про те, яку роль зіграло ім'я святого благовірного князя Олександра Ярославовича Невського в історії і топоніміці міста - через назву собору і Олександро-Невської вулиці, різних установ. Також ми намагалися розповісти про події, пов'язані з цими об'єктами і як вони вплинули на життя городян. Для більшої презентабельності виставки використані не лише музейні експонати, але й оригінальні предмети із запасників сучасного Олександро-Невського собору.
У центрі виставочної площі вертикально розміщується іконописний портрет О. Невського (ікона) і навколо нього підсвічники з Олександро-Невського собору – первісного і сучасного. Поруч і нижче – богослужбова книга «Апостол». На горизонтальній площині - історичні фотографії і поштові листівки зі зображеннями вул. Олександро- Невської і собору.
У середині 30-х років собор був знищений більшовиками. З 1948 року під собор з таким же ім’ям виділили будівлю колишньої вірмено-григоріанської церкви, що знаходиться на 300 метрів на північ від зруйнованого собору. В даний час він є головним храмом Мелітополя і одним з двох кафедральних соборів Запорізької і Мелітопольської єпархії.
Одна з найбільших і найгарніших вулиць Мелітополя, яка вважалася містобудівною віссю старого міста, була названа на честь св. князя Олександра Невського, мабуть тому, що вона межувала з Соборною площею, за якою було добре видно східний фасад храму. На вулиці також розташовувалася Вірмено-Григоріанська церква. Вперше згадується, можливо, як Олександрівська ще 8 серпня 1873 р., а як Олександро-Невська - у 1890.
19 грудня 1990 року вулиці Олександра Невського, єдиній з вулиць в історичному центрі Мелітополя, була повернута її споконвічна назва. Слід, однак, зауважити, що ця назва є історичною тільки для невеликої ділянки вулиці (від перетину з вулицею Покровською до перетину з вулицею Костенка). У фондах музею збереглися дореволюційні листівки з видами Олександро-Невської вулиці.
Новини
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
БЕКІРОВА Гульнара Тасимівна (21.02.1968 р. н., м. Мелітополь) – історик, кандидат...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
РОМАНЦОВА Світлана Олександрівна (21.02.1952 р. н., м. Маневичі Волинської обл.) –...
День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
КІПЕН Олександр Абрамович (20.02.1870, м. Мелітополь - 30.10.1938, м. Одеса) – вчений,...