Мелітопольський міський краєзнавчий музей
Графік роботи:
з 9.00 до 16.00
Вихідний день: понеділок
З 10 червня музей працює!
Адреса:
72312, Запорізька обл.,
м. Мелітополь,
вул. М. Грушевського, 18
Вартість вхідного квитка:

пільговий - 10-00 грн

повний - 20-00 грн

тел. 38(0619) 44-45-14
096-177-97-14

Відкриття тематичної виставки «Ім’я Олексндра Невського в історії і топоніміці нашого міста»

Доброго дня! Сьогодні ми раді вам презентувати відкриття тематичної виставки «Ім’я Олексндра Невського в історії і топоніміці нашого міста»

 3 червня 2020 р.у ММКМ відкрилася тематична виставка з метою згадати про те, яку роль зіграло ім'я святого благовірного князя Олександра Ярославовича Невського в історії і топоніміці міста - через назву собору і Олександро-Невської вулиці, різних установ. Також ми намагалися розповісти про події, пов'язані з цими об'єктами і як вони вплинули на життя городян. Для більшої презентабельності виставки використані не лише музейні експонати, але й оригінальні предмети із запасників сучасного Олександро-Невського собору.

У центрі виставочної площі вертикально розміщується  іконописний портрет О. Невського (ікона) і навколо нього підсвічники з Олександро-Невського собору – первісного і сучасного. Поруч і нижче – богослужбова книга «Апостол». На горизонтальній площині - історичні фотографії і поштові листівки зі зображеннями вул. Олександро- Невської і собору.

У середині 30-х років собор був знищений більшовиками. З 1948 року під собор з таким же ім’ям виділили будівлю колишньої вірмено-григоріанської церкви, що знаходиться на 300 метрів на північ від зруйнованого собору. В даний час він є головним храмом Мелітополя і одним з двох кафедральних соборів Запорізької і Мелітопольської єпархії.

Одна з найбільших і найгарніших вулиць Мелітополя, яка вважалася містобудівною віссю старого міста, була названа на честь св. князя Олександра Невського, мабуть тому, що вона межувала з Соборною площею, за якою було добре видно східний фасад храму. На вулиці також розташовувалася Вірмено-Григоріанська церква. Вперше згадується, можливо, як Олександрівська ще 8 серпня 1873 р., а як Олександро-Невська - у 1890.

19 грудня 1990 року вулиці Олександра Невського, єдиній з вулиць в історичному центрі Мелітополя, була повернута її споконвічна назва. Слід, однак, зауважити, що ця назва є історичною тільки для невеликої ділянки вулиці (від перетину з вулицею Покровською до перетину з вулицею Костенка). У фондах музею збереглися дореволюційні листівки з видами Олександро-Невської вулиці.