З 10 червня музей працює!

Відкриття міні виставка «Черешневий край».

В Мелітопольському міському краєзнавчому музеї  з початку червня 2020 року  діє міні виставка «Черешневий край».

Черешня (Prunus avium L.) – одна з найбільш розповсюджених плодових культур на півдні України. По площі на території України займає п’яте місце після яблуні, сливи, вишні, груші і нараховує 28,9 тисяч гектарів.  З 70-80 тисяч тонн черешні, яка щорічно продукується в Україні, приблизно чверть - родом з Мелітополя. Плоди черешні є цінним дієтичним продуктом харчування та джерелом біологічно активних речовин. Вони містять легкозасвоювані форми цукрів, органічних кислот, вітамінів C, B2,B9 та P-активні сполуки.

Щороку в червні у Мелітополі на честь народної годувальниці проводиться фестиваль «ЧерешнЕво». Він включає в себе парад "Сherry-хода", обрання "черешневої королеви" і "черешеньок", дефіле у тематичних костюмах, виставку-ярмарок "Черешневий бульвар".

На виставці ви дізнаєтеся чому черешню називають «пташиною вишнею», історію та ареали поширення цієї ягоди , прочитаєте, коли та ким було зроблене перше письмове повідомлення про черешню,  а також побачите найбільш поширені районовані сорти, що були створені у Мелітопольській дослідній станції садівництва ім. М. Сидоренка. І нарешті ви будете мати можливість побачити найсмачніший оригінальний рецепт варення з черешні та пізніше приготувати його вдома.

Виставка продовжиться до 12 серпня 2020 року.