2 вересня 1945 року було підписано Акт про беззастережну капітуляцію Японії

2 вересня 1945 року було підписано Акт про беззастережну капітуляцію Японії, що ознаменувало завершення Другої світової війни – найкривавішої та наймасштабнішої війни в історії людства.
Друга світова війна – найбільший військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття.
У війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і, будемо сподіватися, востаннє використана атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновників) та сформовано сучасну систему міжнародних відносин.
Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 року з німецьким вторгненням в Польщу, шлях до якого відкрив пакт Молотова - Ріббентропа. Більше 100 тисяч українців у лавах Війська Польського першими розпочали світову боротьбу проти нацизму. Понад 6 млн. українців воювали у Червоній армії під час німецько-радянської війни 1941-1945 рр.
Українець Олексій Берест був одним із тих, хто встановив радянський прапор над Рейхстагом у Берліні, а українець Майкл Стренк – одним із 6 морських піхотинців, що підняли прапор Сполучених Штатів над Іводзимою.
#MuseumFromHome #MLTMuseumFromHome