З Днем Гідності та Свободи!

З Днем Гідності та Свободи! Із 7-ою річницею Революції Гідності!

Свобода – наша найдорожча цінність. Гідність – наша найвища чеснота. Процвітання – наша найважливіша мета.

Ми захоплюємося мужністю наших співгромадян, вшановуємо жертовність наших героїв. Ми зберігаємо пам’ять про захист українцями демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Тож плекаймо і надалі наш досвід солідарності і єдності. Захищаймо нашу землю і простір свободи, нашу культурну спадщину і національну самобутність.

Адже ми – вільні творити наше майбутнє!

21 листопада 2013 року, всього за тиждень до запланованого підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, голова діючого Кабінету Міністрів оголосив, що підписання не буде, принаймні, протягом тижня на майбутньому саміті у Вільнюсі. Те, що сталося після цього – був спонтанний народний протест по всій Україні, який розвинувся в добре організовану національну революцію, котра, в кінцевому рахунку, зосередилася в столиці України - Києві.

День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року.

Започатковане гасло цього дня “Вільні творити майбутнє” – це ідея, яка доказує нам що попри різні політичні погляди, українці вміють об’єднуватись задля відстоювання основних цінностей.

Саме у 2013 році розпочався новий відлік в історії України, який ознаменував прагнення українців створити європейську державу. Майдан дав початок трансформації політичної, культурної та соціальної сфери, розбудови вільного, демократичного громадянського суспільства, утвердження в Україні гуманістичних демократичних цінностей.

День Гідності та Свободи – це не лише про один день, це про людей, їхні принципи, досягнення і досвід, які стосуються майбутнього цілих поколінь.

Євромайдан – це про зміну свідомості українців й соціальну зрілість та відповідальність. Ті події змінили не тільки нашу історію, вони – живе нагадування, якою ціною здобуто свободу та незалежність нашої держави.

Також «Євромайдани» розвивалися і в інших містах України, кількість людей зростала… Не виключенням був і Мелітополь.

Факти про Мелітопольський майдан:

1. Зранку 1 грудня на майдані зібралося лише 4 особи, а під вечір вже нараховувалось близько 300 чоловік.

2. Організатори – місцеві організації «Удару», «Батьківщини», «Свободи», «Партії Зелених» та інших опозиційних партій.

3. На площі збиралися не тільки мелітопольці, але й жителі сусідніх районів.

4. Мелітопольський майдан проводився практично щонеділі.

5. З кінця січня 2014 року приватний підприємець Олександр Михайлюк організовував одиночні мітинги.

6. Після масових розправ у Києві Мелітопольський майдан збирався кожен день.

7. На Мелітопольському майдані збиралися пожертвування для Київського майдану.

8. Учасники майдану організовували поїздки до Києва.

9. Перша хода під українськими прапорами була через кілька днів після перших вбивств на Майдані в Києві.