Мелітопольський міський краєзнавчий музей

УВАГА!!!

Графік роботи музею:

Вт.-нд.

з 9.00 до 16.00

 

Адреса:
72312, Запорізька обл.,
м. Мелітополь,
вул. М. Грушевського, 18
Вартість вхідного квитка:

пільговий - 10-00 грн

повний - 20-00 грн

тел. 38(0619) 44-45-14
096-177-97-14

«Старе місто» Мелітополя

Двоповерховий старовинний особняк (Будинок №70 на вул. Інтеркультурній (Торговій)) відомий усім як власність купця Ф. Я. Літягіна - наймонументальніша старовинна будівля у верхній частині Торгової вулиці з так званим італійським двориком всередині. Побудована за старозавітним типом, на кам'яному підкліті, в якому швидше за все розташовувалася лавка або комора. У 20-30-ті роки - міський відділ освіти. Зараз - будівля міської стоматології.

На декоративному арковому фронтоні, підтримуваному з двох сторін шестигранними вежами, до сих пір чітко читається дата спорудження будинку - «тисяча вісімсот вісімдесят п'ять» рік та ініціали власника: «Ф. Я. Л. » - купця Феоктиста Яковича Літягіна.  Його сини – К.Ф. і А.Ф. Літягіни успадкували і розширили бізнес.

За матеріалами дореволюційної газети МВ можна зробити висновок, що починаючи з 1911 року будинок колишній М.М. Літягіної (або Літягіна) згадується вже як будинок  Н.Ф. Ровинської (дружини лісозаводчика Леоніда Івановича Ровинського).  Ровинський,  судячи за ініціалами, син колишнього міського голови у цей час став директором  Міського громадського банку.  Його дружина займалася нерухомістю, і він не посоромився у 1915 р. домогтися переїзду банку і орендувати для нього приміщення у будинку своєї дружини (кол. дім Літягіна). Ось такий приклад дореволюційної корупції.