Мелітопольський міський краєзнавчий музей

УВАГА!!!

Графік роботи музею:

Вт.-нд.

з 9.00 до 16.00

 

Адреса:
72312, Запорізька обл.,
м. Мелітополь,
вул. М. Грушевського, 18
Вартість вхідного квитка:

пільговий - 10-00 грн

повний - 20-00 грн

тел. 38(0619) 44-45-14
096-177-97-14

Виставка «Борис Туменко: все життя – театру…».

28 травня 2021 року о 14.00 в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулось відкриття тематичної виставки «Борис Туменко: все життя – театру…» (до 75-річчя від дня народження). На виставці представлені фотографії, нагороди, відзнаки, публікації, пов’язані з життям та творчість Бориса Туменка. На відкритті виставки своїми спогадами про Бориса Івановича поділились Наталія Юріївна Туменко, дружна Метра, донька - Роксолана Туменко та учень Бориса Івановича і друг родини Валерій Єрємєєв. Крім того, Наталія Туменко передала до фондів музею свічник з колекції Бориса Туменка.

Борис Іванович Туменко (28 травня 1946 року, м. Красноград, Харківська область – 8 травня 2018 року, м. Мелітополь, Запорізька область) – радянський і український театральний режисер, актор і педагог. Керівник театрів «Час», «Колесо» і «Гаудеамус» в місті Мелітополі. Триразовий лауреат Всесоюзного фестивалю самодіяльної творчості трудящих. Дипломант Міжнародного фестивалю (Прилуки, 2003). Лауреат ІІ ступеня Всеукраїнського фестивалю (2004). Нагороджений обласною премією «За досягнення у розвитку культури Запорізького краю» (2005), Орденом ІІІ ступеня «За заслуги перед Запорізьким краєм» (2009)

У 1967 році закінчив Гадяцьке культурно-освітнє училище за спеціальністю «керівник самодіяльного театрального колективу», в 1971 – режисерське відділення Харківського державного інституту культури. 14 років пропрацював у Мелітопольському училищі культури, виховавши не одне покоління акторів та режисерів. З 1984 року керував народним театром «Час» в мелітопольському ДК ім. Т.Г. Шевченка. Театр «Час», яким керував Борис Туменко, організував проведення в Мелітополі «Театральної весни» і «Театральної осені». Колектив щорічно представляє 2-3 прем'єри.

У 2003 році театр «Час» став дипломантом Міжнародного фестивалю в місті Прилуки, показавши виставу за п'єсою Г. Горіна «Забути Герострата». Також в 2003 році театр став переможцем обласного огляду театрального мистецтва, а Борис Туменко був нагороджений грамотою та цінним подарунком.

Борис Туменко був постійним методистом театрального жанру в шкільних драматичних гуртках. Крім того, захоплювався колекціонуванням свічників і свічок.

Практично всі театральні постановки в Мелітополі – від шкільних до професійних – були створені за участю Бориса Івановича, адже він щедро ділився своїми знаннями, надихав, дарував любов до театру. Борис Іванович мав нагороди і звання, але головне, був любимим не тільки сім'єю і близькими, а й тисячами городян.

8 травня 2018 року серце Метра зупинилося ...

Запрошуємо всіх долучитися до вшанування пам’яті «головного режисера Мелітополя» - відвідати виставку в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї.

Дізнатись більше про режисерську діяльність Бориса Туменка або згадати свою улюблену постановку можна за посиланням https://www.youtube.com/playlist... на YouTube-каналі Валерія Єрємєєва https://www.youtube.com/channel/UCYxereGqfrgzhWzxR7G1oug

#MLTmuseum #Мелітопольськийміськийкраєзнавчиймузей #БорисТуменко #видатнімелітопольці #театриМелітополя #виставкавмузеї #Мелітополь #саметут #травень2021