Минулого року задля підтримки мовного і культурного різноманіття та багатомовності в інтеркультурній громаді Мелітополя науковці Мелітопольського...
УВАГА!!!
З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком
Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.
Для того, аби відвідати музей, вам потрібні:
- або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
- або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.
пільговий - 10-00 грн
повний - 30-00 грн
Дайджест-імпреза «Видатні особистості Мелітополя» РІЗНИК Володимир Іванович Різник

Дайджест-імпреза «Видатні особистості Мелітополя»
РІЗНИК Володимир Іванович Різник (15.07.1946 – 12.10.2017) – Почесний громадянин м. Мелітополь (29.08.2007). Головний державний санітарний лікар м. Мелітополь (1978-2013). Відмінник охорони здоров'я. Дослідник історії медицини та садівництва Мелітопольщини. Голова правління ГО «Спілка краєзнавців Мелітопольщини» (2012-2017). Автор численних наукових робіт, видань. Нагороджений медаллю «За розвиток Запорізького краю», орденом «За заслуги перед Запорізькім краєм» ІІІ ступеня, грамотами Міністерства охорони здоров'я СРСР і України.
Володимир Іванович народився в селі Веселянка, Комишуваська району, Запорізької області. Після закінчення одинадцяти класів Запорізької загальноосвітньої школи-інтернату № 9 працював водієм в автоколоні № 18 «Запоріжавтопромтресту». У 1964 році вступав до Запорізького аероклубу (навчальний центр льотної підготовки), але не був прийнятий через медичні показання по зору.
У цьому ж році вступив на санітарно-гігієнічний факультет Дніпропетровського медичного інституту на спеціальність «Гігієна, санітарія та епідеміологія». Через матеріальну скруту одночасно працював в органах ВПО УВС Дніпропетровського облвиконкому. Працював в студентських загонах. У 1969 році закінчив заочно театральний факультет Московського університету мистецтв ім. Н.К. Крупської.
Після закінчення Дніпропетровського медінституту був направлений на посаду лікаря-епідеміолога в Приазовський район Запорізької області. З 1972 року призначений Головним санітарним лікарем Приазовського району. З його безпосередньою участю з 1970 року була знову створена Приазовська районна санітарно-епідеміологічна станція, побудована районна СЕС та лабораторія, забезпечена необхідна матеріальна база.
З 1971 року протягом трьох скликань був депутатом і членом виконкому Приазовського селищної Ради народних депутатів.
У 1972 році був направлений на стажування в Ставропольський протичумний інститут. Працював безпосередньо в осередках особливо-небезпечних інфекцій, в тому числі і холери.
З жовтня 1977 року Володимир Іванович Різник був переведений до Мелітопольської міської санітарно-епідеміологічної станції завідувачем санітарно-гігієнічним відділом. У серпні 1978 був призначений Головним державним санітарним лікарем Мелітополя.
За роки роботи Володимира Івановича на Мелітопольській міській СЕС значно укріплена і розширена її матеріально-технічна база, проведена реконструкція і перепланування існуючих будівель і споруд. Міська санепідстанція стала обласною школою передового досвіду. Нагороджена грамотами Міністерства охорони здоров'я СРСР і України.
Володимир Різник брав активну участь в житті міста. Чотири рази обирався депутатом Мелітопольської міської ради. Був головою двох постійних депутатських комісій з охорони природи і житлово-комунальному господарству. Неодноразово обирався головою комісій міськкому Червоного Хреста.
Брав безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Поліському районі Київської області в червні 1986 року в складі бригади працівників санепідслужби Запорізької області, отримав статус ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильської АЕС ІІ категорії. Був членом ГО «Союз Чорнобиль» м. Мелітополь.
Володимир Іванович вів активну науково-практичну роботу з історії медицини рідного краю. Ним підготовлено 103 наукові роботи з історії медицини м. Мелітополя, з яких 89 опубліковані в різних наукових виданнях.
Делегат всесоюзних і республіканських з'їздів гігієністів, міжнародних форумів, конгресів і науково-практичних конференцій у Вільнюсі, С.-Петербурзі, Москві, Києві, Харкові, Львові, Одесі, Миколаєві, Луганську, Сумах, Кишиневі, Полтаві, Тернополі, Вінниці, Сімферополі, Євпаторії , Запоріжжі, Дніпропетровську, Ялті, Алушті, Млієві (батьківщина Л.П. Симиренка), Дворічній (батьківщина І.І. Мечникова). Матеріали його наукових досліджень з історії медицини Північної Таврії внесені до навчальних програм кількох вищих навчальних закладів, в тому числі Києва і Харкова.
Як фахівець високого класу, умілий керівник і активний громадський діяч нагороджений Міністром охорони здоров'я СРСР значком «Відмінник охорони здоров'я», грамотами Міністерства охорони здоров'я СРСР і України, нагороджений медаллю «За розвиток Запорізького краю», Орденом «За заслуги перед Запорізькім краєм». ІІІ ступені, Республіканським знаком за участь в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році. Неодноразово нагороджувався грамотами Запорізької обласної ради, Мелітопольського міськвиконкому, Управління охорони здоров'я, Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної санепідстанції, Запорізького обкому профспілки медичних працівників.
Володимир Іванович брав участь у створенні пам'ятника в м Харкові І.І. Мечникову і М.В. Бекетову. Є одним з ініціаторів відновлення екологічного державного заповідника на батьківщині І.І. Мечникова, почесним головою постійнодіючої міжнародної історико-екологічної експозиції «По місцях Мечникова». Член редакційної ради наукового журналу «Аннали Мечниковського інституту» АМН України, і «Екологія, Біобезпека. Харчова промисловість ».
Багатогранна обдарованість, допитливість не дозволяли обмежуватися суто професійними обов’язками та проблемами. Багато часу він приділяв вивченню історії своєї малої батьківщини. Як історик-краєзнавець він вкладав в цю справу не тільки свій високий інтелект, але й душу, віддаючи данину поваги минулим поколінням колег та видатним діячам. Ініціатор створення двосерійного телефільму «Зірка Корвацького» та спорудження пам'ятника земському лікарю і засновнику промислового садівництва на Мелітопольщині Андрію Васильовичу Корвацькому (2005). Книги В.І. Різника були особисто вручені відомим вченим, політикам, діячам культури і мистецтва, представникам різних релігійних конфесій України, Росії, Молдови, Польщі, Австрії, Нідерландів, Англії, Німеччини, Болгарії, США, Канади, Аргентини, Ізраїлю, Італії, Чехії та інших країн. Історичний фотоальманах «Мелітополь ХХ століття» був урочисто вручений Президенту України В.А. Ющенко і президенту Грецької республіки Карлосу Панульясу.
Володимир Іванович Різник – один з організаторів і засновників Громадської організації «Спілка краєзнавців Мелітопольщини» (2012), яка об’єднує вже понад 50 членів, ініціатор заснування науково-популярного видання «Мелітопольський краєзнавчий журнал» (2013). Він - Почесний краєзнавець Мелітопольщини.
Однією з найвищих нагород Володимир Іванович Різник вважав визнання його трудових і творчих здобутків. Відданість своїй справі здобула повагу та любов всіх, хто його знав та працював з ним.
Тому й пам’ятають його і згадують добрим словом краєзнавці, колеги, друзі, мешканці Мелітопольщини – всі, з ким єднала його доля…
#MLTmuseum #Мелітопольськийміськийкраєзнавчиймузей #ВолодимирРізник #ПочеснігромадяниМелітополя #видатнімелітопольці #музейнапрограма #дайджест #знаминашаісторія #Мелітополь #саметут #липень2021
Новини
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
БЕКІРОВА Гульнара Тасимівна (21.02.1968 р. н., м. Мелітополь) – історик, кандидат...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
РОМАНЦОВА Світлана Олександрівна (21.02.1952 р. н., м. Маневичі Волинської обл.) –...
День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
КІПЕН Олександр Абрамович (20.02.1870, м. Мелітополь - 30.10.1938, м. Одеса) – вчений,...