Мелітопольський міський краєзнавчий музей

УВАГА!!!

У зв’язку з встановленням у Мелітополі червоного рівня епідеміологічної небезпеки з 18 жовтня 2021 року на території міста музей не працює.

Адреса:
72312, Запорізька обл.,
м. Мелітополь,
вул. М. Грушевського, 18
Вартість вхідного квитка:

пільговий - 10-00 грн

повний - 20-00 грн

тел. 38(0619) 44-45-14
096-177-97-14

Глечик глиняний

Мелітопольський міський краєзнавчий музей продовжує знайомити своїх  відданих друзів та всіх поціновувачів історії з експонатами, що повернулися до музейного фонду після реставрації. Сьогодні наша розповідь про незвичайний музейний предмет– глечик глиняний з ручкою першої половини ХІХ ст.,  у якому знаходився скарб срібних монет другої половини ХVІІІ – першої половини ХІХ ст. Глечик було знайдено 1963 р. водієм Терпіннівського відділення «Сільгосптехніки» В. М. Хоменком.  У стародавній глиняній посудині зберігалося близько тисячі царських срібних карбованців 1762-1830 рр. За часом випуску основної маси монет і місцем знаходження скарбу мелітопольські дослідники дійшли  висновку, що глечик було заховано кимось із секти духоборів, які заснували с. Терпіння на поч. ХІХ ст. До реставрації стан збереження посудини був неприйнятний: глечик  був битий на 44 фрагменти, склеєний без мастикування швів, з численними відколами та із забрудненнями старим клеєм у вигляді наліпів та напливів.  Форму горла глечика неможливо було визначити через значні втрати елементів горловини. Під час реставраційних заходів, виконаних художником – реставратором творів з кераміки та скла вищої категорії Харківської філії ННДРЦУ Єфановою С. Р., було здійснено демонтування попереднього склеювання, видалення забруднень, склеювання розчином полімеру, мастикування швів і відколів, доповнення втрат  експонату без моделювання горловини та вінця глечика, тонування місць мастикування та доповнень. Таким чином, завдячуючи  реставрації,  до експозиції ММКМ повернулася цікава знахідка, пов’язана з Терпіннівським скарбом.

 

#MLTmuseum #Мелітопольськийміськийкраєзнавчиймузей #фондиМКМ #знаминашаісторія #вересень2021 #MLTMuseumFromHome #MuseumFromHome