Спідниця початку ХІХ ст. (КН-5619 Інв.-426) #ВідРеставраціїДоЕкспозиції

#ВідРеставраціїДоЕкспозиції

До  уваги наших шанувальників пропонуємо один з музейних предметів, що пов'язаний з історію перебування духоборів на Мелітопольщині. Це довга жіноча бавовняна спідниця початку ХІХ ст. (КН-5619 Інв.-426)  До музейного фонду вона потрапила у вересні 1974 р.: під час етнографічної експедиції працівників ММКМ під керівництвом тодішнього директора музею Б.Д. Михайлова, її передала духоборка Астафурова А.М., мешканка с. Горелівка Богданівського району тодішньої Грузинської РСР. Духоборів - православних протестантів, які відмовилися приймати традиційне християнство, вислали з Росії через Україну до Грузії майже двісті років тому. Кілька десятків таких сімей і нині живуть у грузинському селі Горелівка. Спідниця відрізняється оригінальним дизайном та досить високою якістю пошиву і гаптування. Зроблено її з домотканої вовни, пофарбованої у жовтогарячий колір. По низу спідниці – багатобарвний, з переважанням зеленого, фіолетового та синього кольору, вишитий гладдю вовняними нитками орнамент. Зав’язувалася спідниця очкуром (очкур - пояс або шнур для підтримання одягу на стегнах). Передана спідниця є надзвичайно цікавим та рідкісним предметом, але потребувала реставрації, оскільки мала деформацію тканини, пересушені волокна, потертості, розриви, численні втрати полотна та ниток вишивки, загальне забруднення. Під час реставраційних робіт, виконаних художником-реставратором Харківської філії ННДРЦУ Тищенко Н.О., спідниці було повернено її ошатний вигляд: відновлено втрати полотна та укріплення голкою обвислих ниток полотна та вишивки, проведено пластифікацію та усунено деформації, виведено плями та проведено загальне очищення від забруднень. Нині кожен відвідувач нашого музею має можливість побачити цей унікальний експонат у вітрині, присвяченій духоборам, яка знаходиться у Залі заселення краю з ХVІІІ ст. до 1913 р.

#MLTmuseum #Мелітопольськийміськийкраєзнавчиймузей #фондиМКМ #знаминашаісторія #листопад2021 #MLTMuseumFromHome #MuseumFromHome