Мелітопольський міський краєзнавчий музей

УВАГА!!!

З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком

Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.

Для того, аби відвідати музей, вам потрібні: 
 - або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
 - або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.

 

Адреса:
72312, Запорізька обл.,
м. Мелітополь,
вул. М. Грушевського, 18
Вартість вхідного квитка:

пільговий - 10-00 грн

повний - 30-00 грн

тел. 38(0619) 44-45-14
096-177-97-14

Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ» ВОДВУДЕНКО Діанала Петрівна

Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»

ВОДВУДЕНКО Діанала Петрівна (11.10.1931- 06.07.2010) – Почесний громадянин м. Мелітополь (22.09.1999). Директор міського Палацу піонерів (1960-1997), методист Малої Академії Наук учнівської молоді Мелітопольської міської ради Запорізької області (1999-2010). Заслужений вчитель України

Народилася 11 жовтня 1931 року у селищі Сірогози Херсонської області. У 1955 році закінчила Мелітопольський педагогічний інститут за фахом «вчитель хімії та біології».

Трудовий шлях розпочала на посаді старшої піонервожатої Мелітопольської СШ №12. З 1953 до 1955 року – старша піонервожата СШ №10. З 1956 до 1960 року працювала завідуючою відділом піонерів та учнівської молоді Мелітопольського міського комітету комсомолу. З 1960 до 1997 року – директор Палацу піонерів та школярів Мелітополя.

Бути ватажком, вести за собою дітвору – це було невід'ємною частиною характеру Діанали Петрівни. За роки свого існування Палац виховав не одну тисячу талановитих мелітопольців, багато хто з них сьогодні займають керівні посади і пишаються тим, що колись займалися в палаці, яким вона керувала. Мелітопольський палац піонерів славився на весь Радянський союз. Кілька раз в рік творчі колективи виїжджали на конкурси і огляди як в міста колишнього Радянського Союзу, так і за кордон. Наполеглива праця і бажання проявити себе – таким був девіз всіх вихованців Палацу.

Кожен мелітополець, чиє дитинство пройшло в стінах Палацу піонерів, знав Діну Петрівну (саме так її називали вихованці, друзі, колеги). 37 років вона була беззмінним директором і мамою для всіх гуртківців.

Своєю сім'єю вважала двох сестер - Світлану та Наталю, брата Валерія і двох дітей своєї подруги Віри Чистякової, яких виховувала після її смерті.

Заслуговує пошани і її суспільно-політична діяльність: Д.П. Водвуденко обиралася до ради республіканської піонерської організації, була членом обласної ради піонерів, членом бюро Мелітопольського міськкому ЛКСМУ, входила до складу міської ради освіти.

Крім того, Діанала Петрівна захоплювалась читанням, любила туристичні походи і мала звання «Турист СРСР».

Завдання-мінімум бачила в тому, щоб працювати з дітьми і для дітей якомога довше. І, як продовження, її завданням-максимум було дожити до глибокої старості, продовжуючи працювати на ниві освіти.

Найбільш неприємним моментом в житті Діанали Водвуденко, за її зізнанням, був вихід на пенсію в 1997-му році, при тому, що вона була сповнена сил і енергії. Але бути на заслуженому відпочинку їй довелося недовго: в 1999-му році Діаналі Петрівні довірили роботу з обдарованими дітьми в Малій академії наук – вона стала завідуючою відділом науки, а потім методистом Малої академії наук Мелітополя. У ній було стільки нерозтраченої енергії, душевних сил, готовності служити дітям, які вона віддала вихованцям Малої академії наук, де працювала до останніх днів.

Загалом вихованню підростаючого покоління Діна Петрівна віддала 59 років свого життя.

За багаторічну педагогічну працю відзначена багатьма подяками, грамотами та відзнаками, серед яких звання «Кращий вожатий СРСР», «Відмінник освіти СРСР», «Відмінник освіти України», «Заслужений вчитель України», нагороджена орденом «Знак Пошани», медалями ім. А. Макаренка, «За трудову доблесть», «Ветеран праці».

За заслуги перед містом рішенням Мелітопольської міської ради від 22 вересня 1999 року Д.П. Водвуденко присвоєно звання «Почесний громадянин м. Мелітополь».

У березні 2010 року Діна Петрівна стала героїнею сюжету, який вийшов в ефір телекомпанії «МТВ плюс» в рамках проекту «Особистості Регіону». В своєму останньому, як виявилося, інтерв'ю вона в черговий раз озвучила головний девіз свого життя – «Бути корисною дітям».

6 липня 2010 року на 79-му році Діанала Петрівна Водвуденко пішла з життя.

На фасаді Палацу дитячої та юнацької творчості, якому в 2010 році присвоєно ім’я Д.П. Водвуденко, встановлено меморіальну дошку, присвячену її пам’яті, урочисте відкриття якої відбулось 25 вересня 2016 року в рамках святкування Дня міста Мелітополя.

#MLTmuseum #Мелітопольськийміськийкраєзнавчиймузей #ДіаналаВодвуденко #видатнімелітопольці #ПочеснігромадяниМелітополя #гордістьземлімелітопольської #музейнапрограма #дайджест #Знами_нашаісторія #управління_культури_та_молоді #Мелітополь #САМЕТУТ #жовтень2021