Каска #ВідРеставраціїДоЕкспозиції

Шановні друзі! Вам, безперечно, відомо, що важливою частиною спорядження пожежників є захисний головний убір - пожежна каска. Не одне життя врятувала вона вогнеборцям. У світі існує кілька музеїв (Нью-Йорк, Базель), де колекціонують винятково пожежні каски. У пожежних командах на українських землях каски почали застосовувати тільки в XIX столітті. Це були зразки з низьким або високим гребенем. Останні мали назву міських. Каски з низьким гребенем були дешевшими й зручнішими для роботи в низьких приміщеннях, на горищах тощо. Є такий унікальний експонат й у фондах нашого музею. Наша старовинна каска пожежника датована початком ХХ ст. Де її було знайдено та ким передано до музею, невідомо. КН-10502 Р-801. Але, вірогідно, каска неодноразово рятувала життя свого власника-вогнеборця, оскільки переданий предмет мав значні деформації, розриви металу, майже повністю демонтоване кріплення елементу захисту шиї. На гребені, який увінчував каску, був 16-ти сантиметровий повздовжній розрив та п’ять поперечних, краї яких були дуже пошкоджені. Також були втрачені кокарда, підшоломник та ремінь з елементами кріплення. Поверхня каски була вкрита ущільненими та пухкими продуктами корозії із забрудненнями різного походження, зокрема, вапняного нальоту, залишків чорної фарби на шоломі та жовтої – на гребені. Потрібна була неабияка майстерність, щоб реставрувати цей захисний обладунок пожежника. Реставрація проводилася художником-реставратором творів з металу вищої категорії Харківської філії Національний науково-дослідний реставраційний центр України Омельником С.В. Під час копіткої роботи майстер виконав такі реставраційні заходи, як усунення деформації та зведення розривів, демонтування гребеня, монтаж елемента захисту шиї та гребеня, механічне розчищення поверхні металу та видалення забруднень, стабілізацію, тонування та консервацію музейного предмета. Відвідавши наш музей, ви зможете більше дізнатися про походження та історію захисних обладунків вогнеборців.

#MLTmuseum #ВідРеставраціїДоЕкспозиції

#Мелітопольськийміськийкраєзнавчиймузей #фондиМКМ #знаминашаісторія #листопад2021 #MLTMuseumFromHome #MuseumFromHome