Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ» ГОРСЬКИЙ Михайло Павлович

Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»

ГОРСЬКИЙ Михайло Павлович (04.02.1924 - 24.06.2009) – Почесний громадянин м. Мелітополь (29.09.2008). Завуч, а згодом виконуючий обов’язки директора Палацу піонерів (1945-1946), з 1933 року – зав. фільмотекою міського відділу освіти. 35 років очолював міське педагогічне товариство, 25 років працював громадським інспектором, позаштатним завідуючим відділом при міському комітеті народного контролю. Голова Ради ветеранів війни та праці закладів освіти міста. Відмінник освіти України

Михайло Павлович Горський народився в Мелітополі 4 лютого 1924 року. Навчався в 10-й школі, був одним з перших гуртківців Палацу піонерів. У червні 1941 року вступив до винищувального батальйону, який патрулював Мелітополь, вишукуючи тих, хто подавав сигнали з землі нацистським бомбардувальникам. Пізніше евакуювався до м. Катайськ Курганської області разом з родиною, де працював на компресорному заводі. З досягненням повноліття, у 1942 році, він добровольцем пішов на фронт. У складі стрілецьких підрозділів брав участь в битвах на Центральному фронті, на Курській дузі, на Смоленщині. 9 вересня 1945 року демобілізувався через поранення і повернувся до Мелітополя. За участь у Другій світовій війні нагороджений орденом Вітчизняної війни І ступеня, «За мужність» та іншими нагородами.

Трудову діяльність розпочав того ж року в Палаці піонерів, який тоді був зруйнований і колектив піднімав його з руїн, а вже у 1946 році Михайла Павловича призначають директором Палацу піонерів. У 1947 році М. Горський призначений директором станції юних техніків, з 1951 року – голова правління Мелітопольського клубу комунальників, а за сумісництвом – директор парку культури (1951-1954 рр.). У 1951-1958 роках навчався у Кримському педагогічному інституті, закінчив його з відзнакою. З 1954 по 1956 роки працював у ВЗШ №2 вчителем історії, з 1965 року завучем, а потім директором школи №1. З 1994 року до останніх років життя працював завідуючим фільмотекою міського відділу освіти. З 1995 року очолював раду ветеранів війни і праці міськвідділу освіти. Понад 60 років він пропрацював у міських школах… За багаторічну діяльність Михайло Горський нагороджений грамотами Міністерства освіти УРСР, ЦК профспілки працівників освіти, значком «Відмінник народної освіти УРСР» та іншими відзнаками.

Поєднував педагогічну діяльність з громадськими навантаженнями. Очолював раду ветеранів війни та праці міськвідділу освіти, міськраду ветеранів комсомолу. У міській єврейській громаді Михайло Павлович очолював програму зі зв'язків з Ізраїлем. До останнього часу свого життя очолював міську організацію ветеранів війни та праці управління освіти, активно співпрацював з Профспілкою працівників освіти.

В 2008 році йому було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Мелітополя».

Учитель за покликанням, відмінник народної освіти, він так і не зміг розлучитися зі школою, піти на пенсію, а просто пішов з 24 червня 2009 року.

Учні, вихованці, колеги згадувають Михайла Павловича, як людину доброго, з невгамовною енергією, небайдужого до проблем людей, що не щадив себе заради інших.

Михайло Павлович Горський – це людина, педагог, учитель, і кожне з цих слів – з великої літери.