Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ» ЧАБАНОВА Юлія Михайлівна

Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»

ЧАБАНОВА Юлія Михайлівна (25.01.1936) – Почесний громадянин м. Мелітополь (29.08.2007). Викладач Мелітопольського училища культури (з 1956 р.). Керівник народної хорової капели «Таврія» (з 1961 р.), народного хору ветеранів «Фронтовичка» (з 1981 р.), народного ансамблю німецької пісні «Едельвейс» Палацу культури ім. Т.Г.Шевченка (з 1992 р.). Заслужений працівник культури України.

Народилася Юлія Чабанова 25 січня 1936 року в м. Краснодон Ворошиловградської (нині – Луганської) області. У 1956 році закінчила Житомирське музичне училище ім. B.C. Косенко, а в 1971 році – Харківський інститут культури за фахом «клубний працівник вищої кваліфікації, керівник художнього колективу (диригент хору)».

Розпочала свою трудову діяльність в 1956 році в Мелітопольському культосвітньому технікумі, на посаді викладача хорових дисциплін. Юлія Михайлівна Чабанова основоположник зародження хорового співу в нашому місті. Вона створила вокальну студію, вокальний дует, тріо, співає сама.

З 1961 року працює з народною хоровою капелою «Таврія» Палацу культури ім. Т.Г. Шевченка. Під її керівництвом хорова капела неодноразово стає лауреатом «Всесоюзних фестивалів самодіяльної творчості трудівників», ІІ фестивалю народної творчості.

У 1980 році Юлія Чабанова створила хор ветеранів «Фронтовичка», яким керує по цей час. У 1985 році «Фронтовичка» і її керівник отримують медаль лауреата Всесоюзного огляду самодільної художньої творчості, присвяченого 40-річчю Перемоги. В 2005 році постановою колегії управління культури і туризму Запорізької обласної державної адміністрації творчому колективу присвоєне почесне звання «Народний аматорський колектив». Хор ветеранів під її керівництвом і зараз проводить велику роботу з патріотичного виховання молоді та юнацтва міста Мелітополя.

В 1992 році Юлія Михайлівна Чабанова організувала і очолила ансамбль німецької пісні «Едельвейс». У 2001 році ансамбль – один з колективів Запорізької області, який був визнаний гідним участі у святковому концерті і урочистому параді, присвяченому 10-річчя незалежності України в м. Київ, де за високу професійну майстерність був нагороджений ювілейною медаллю «10 років Незалежності України», а його керівник Юлія Чабанова – іменним годинником «Від Президента України». У тому ж році ансамблю німецької пісні «Едельвейс» присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив».

За успіхи і досягнення в професійній діяльності вона удостоєна багатьох відзнак, нагороджена медаллю «Ветеран праці», у її професійному активі багато грамот і дипломів Держава високо оцінила працю Юлії Михайлівни Чабанової та присвоїла їй звання «Заслужений працівник культури України». У 2019 році, до 60річчя народної хорової капели «Таврія» Юлія Михайлівна була нагорождена орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» II ступеня.

Управління Культури Молоді Мелітополь