Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ» БІЛОКОПИТОВ Микола Григорович

Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»

БІЛОКОПИТОВ Микола Григорович (11 лютого 1954 року, Мелітополь) – поет, прозаїк, сатирик, критик, журналіст. Член НСПУ (1996), НСЖУ (1983). Лауреат численних всеукраїнських та міжнародних літературних та літературно-мистецьких премій та конкурсів.

Микола Білокопитов народився 11 лютого 1954 року в м. Мелітополі. Дитинство минуло в селищі Кушугум Запорізького району, де він закінчив середню школу. Службу проходив на флоті. Згодом працював слюсарем, залізничником, поліграфістом Закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова (м. Львів) зі спеціальності «Журналістика, літературний редактор».

Живе й працює в Запоріжжі. Багато років віддав журналістиці, працював літературним редактором в наукових журналах та журналістом у запорізьких газетах, серед яких «Комсомолець Запоріжжя», «Запорізька правда», «Запорозька Січ», «Світло Оріяни». Друкувався в журналах «Старт», «Ранок», «Україна», «Перець», «Літературна Україна», гумористичному журналі «Всесвіт», що виходить у Канаді. Член НСПУ з 1996 року, НСЖУ з 1983року. Відредагував сотні творів запорізьких письменників.

Як поет і прозаїк Микола Білокопитов віддає перевагу коротким віршованим гуморескам та фразам, які постійно друкуються як газетами і журналами України, так і за кордоном. Автор книг «Вовча наука» (1991), «Міні знову в моді» (1994), «Нечиста сила» (1995), «Без паніки» (2004), «Весела парочка» (2006), «Бізнес баби Федори» (2007), «Принциповий флюгер» (2008), «Революційні вила», «Камасутра в тролейбусі» (2015), «Чортзнащо наснилося мені» (2016), «Сповідь екс-ловеласа», «Смішно живемо!» (2017) «Вам таке й не снилося», (2018), «А Вічний Час непоспіхом тече…», «Щоб ви жили в епоху змін!» (2019), «Під фанеру!», «Витребенькувата муза» (2020), «Що на умі, те й на язиці» (2021) та ін.

Лауреат Всеукраїнських літературних премій ім. Степана Руданського (1998), ім. Остапа Вишні (2004), ім. Василя Юхимовича (2010), ім. Степана Олійника (2017), літературно-мистецької премії ім. Петра Ребра (2016) та Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Пантелеймона Куліша (2019). Лауреат Всеукраїнського конкурсу сатири й гумору «Вишневі усмішки», лауреат Всеукраїнського конкурсу байки в Запоріжжі та Чернівцях, багаторазовий лауреат конкурсу «Весела Січ», лауреат газети «Веселі вісті», багаторазовий переможець обласних конкурсів «Пересмішник» серед авторів-виконавців. А ще – жартівник, майстер експромту.

Микола Григорович є одним зі сподвижників славнозвісного поета Петра Ребра. Разом із ним створював Асоціацію гумористів і сатириків «Весела Січ». Був обраний спочатку осавулом, а потім – кошовим суддею.