Цікавинка в музеї!!!

До музею предано електронну дитячу іграшку планетохід «ЕлектронікаІМ-11», що була випущена  Солнєчногорським електро-механічним заводом Московської області в 1988 році.  Призначалася для розвитку у дітей 5-12 років навичок програмування, інтересу до технічної творчості.

Самохідна модель планетохода є аналогом  американської іграшки, розробленої компанією BigJack(«Биг Джек») у 1979 році.

Цю цікаву програмовану іграшку придбав Сьомик Сергій Олексійович для свого п’ятирічного сина Олексія.

У ті роки  така іграшка була недешевою, але бажаної дітьми.  В електронний пристрій планетохода, за допомогою клавіатури,  вводилася програма, по якій іграшка могла виконувати різноманітні функції: вперед, назад  на задану відстань, поворот праворуч чи ліворуч на заданий кут, зупинку руху, пуск ротора та одночасно подавати короткі звукові та світові сигнали. Планетохід  працював на чотирьох елементів  373 «Орион М» та однієї батарейки «Корунд»  («Крона В.Ц.»).

Для Олексія Сьомика планетохідстав улюбленою іграшкою і був збережений  ним до цього часу.