Мелітопольський міський краєзнавчий музей

УВАГА!!!

З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком

Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.

Для того, аби відвідати музей, вам потрібні: 
 - або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
 - або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.

 

Адреса:
72312, Запорізька обл.,
м. Мелітополь,
вул. М. Грушевського, 18
Вартість вхідного квитка:

пільговий - 10-00 грн

повний - 30-00 грн

тел. 38(0619) 44-45-14
096-177-97-14

Інформаційно-пізнавальний цикл «ДОСЛІДНИКИ ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ» до Дня археолога МУРЗІН В'ячеслав Юрійович

Інформаційно-пізнавальний цикл «ДОСЛІДНИКИ ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ» до Дня археолога

МУРЗІН В'ячеслав Юрійович (4 вересня 1951 року, м. Мелітополь – 30 грудня 2019 року, м. Запоріжжя) – доктор історичних наук (1992), професор, почесний доктор Запорізького національного університету, голова Запорізького відділення ВГО «Спілка археологів України», член Національної спілки журналістів України і голова Запорізького відділення Спілки археологів України. Лауреат Державної премії України ім. Т.Шевченка в галузі науки і техніки (2002). Автор понад 200 наукових праць, у тому числі 9 монографій (індивідуальних, у співавторстві та колективних).

Народився 4 вересня 1951 року в м. Мелітополь Запорізької області в родині офіцера. Після закінчення з відзнакою історичного факультету Харківського державного університету вступив до аспірантури при Інституті археології АН УРСР, де пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до завідувача Відділу скіфо-сарматської археології. У 1977-1978 роках був заступником начальника експедиції, яка досліджувала Бердянський скіфський курган біля с.Нововасилівка. Захистивши у 1979 році кандидатську дисертацію «Скіфська архаїка Північного Причорномор'я», очолював цілу низку археологічних експедицій, зокрема спільну українсько-німецьку експедицію, яка працювала понад 20 років і була однією з найбільших археологічних експедицій в Україні та здійснила розкопки кургану скіфської еліти Чортомлик та проводила дослідження відомого Більського городища скіфської доби.. За матеріалами цієї експедиції В.Ю. Мурзіним разом з А.Ю. Алєксєєвим та Р. Ролле була підготована фундаментальна монографія «Чертомлык. Скифский царский курган IV в. до н.э.», що видана російською (1991 р.) та німецькою (1998 р.) мовами.

У 1992 році захистив докторську дисертацію на тему «Походження та рання історія скіфів».

У 2003 році В.Ю. Мурзін повертається до м. Запоріжжя і починає працювати у Запорізькому юридичному інституті МВС України. У зв’язку з характером нової роботи науковець одержав другу вищу освіту і отримав кваліфікацію спеціаліста-юриста за спеціальністю «Правознавство». Це дозволило йому разом з подальшою розробкою скіфської проблематики впритул зайнятися правовими аспектами збереження культурно-історичної спадщини. На цю тему В’ячеслав Юрійович видав цілу серію робіт, зокрема навчально-методичний посібник «Роль юристів та правоохоронців у збереженні культурно-історичної спадщини» (у співавторстві з В.К. Антошкіною) та здав до друку монографію «Збереження культурно-історичної спадщини у світлі сучасного законодавства України». В.Ю. Мурзін неодноразово організовував і очолював виставки археологічних матеріалів України в Австрії та ФРН, брав участь у міжнародних наукових конференціях. Серед них слід назвати міжнародну конференцію «Кочовики Східної Європи» (Шлезвіг, ФРН), доповіді на наукових сесіях українсько-румунської комісії з питань історії, археології, етнографії та фольклору, на міжнародній конференції в університеті м. Бредфорд (Велика Британія). У рамках тижня української культури та науки у Франції він виступав з публічною лекцією в університеті Сорбонни.

Науково-педагогічну роботу професор В’ячеслав Юрійович Мурзін вдало поєднував з популяризацією науки. Для державної ТРК «Запоріжжя» підготував цілу низку телевізійних передач, що присвячені давній історії Півдня України і користуються значною популярністю у мешканців м. Запоріжжя і Запорізької області. Регулярно публікувався в обласній пресі, в тому числі – у науково-популярному «Мелітопольському краєзнавчому журналі». Член редколегій таких періодичних наукових видань: «Музейний вісник», «Культурологічний вісник», «Історія зброї», «Світ без кордонів», «Старожитності Степового Причорномор’я і Криму», щорічника «Керамологія України». Систематично виступав як експерт та офіційний опонент на захисті кандидатських дисертацій зі спеціальності археологія. Під його керівництвом захищено 3 кандидатські та одна докторська дисертації. Автор понад 200 наукових праць, у тому числі 9 монографій (індивідуальних, у співавторстві та колективних). Його роботи видані не тільки в Україні, але й в Росії, Болгарії, Румунії, Польщі, Австрії, Німеччині, Франції, Великій Британії, США.

Життєве кредо професора В.Ю. Мурзіна було «Працювати так, щоб отримувати задоволення».

#MLTmuseum #Мелітопольськийміськийкраєзнавчиймузей #Деньархеолога #15серпня #дослідникиЗапорізькогокраю #ВячеславМурзін #археолог #видатнімелітопольці #музейнапрограма #археологічніпамяткиЗапоріжжя #Мелітополь #знаминашаісторія #САМЕТУТ #серпень2021