Мелітопольський міський краєзнавчий музей

УВАГА!!!

З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком

Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.

Для того, аби відвідати музей, вам потрібні: 
 - або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
 - або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.

 

Адреса:
72312, Запорізька обл.,
м. Мелітополь,
вул. М. Грушевського, 18
Вартість вхідного квитка:

пільговий - 10-00 грн

повний - 30-00 грн

тел. 38(0619) 44-45-14
096-177-97-14

Інформаційно-пізнавальний цикл «ДОСЛІДНИКИ ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ» до Дня археолога ТУБОЛЬЦЕВ Олег Валентинович

Інформаційно-пізнавальний цикл «ДОСЛІДНИКИ ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ» до Дня археолога

ТУБОЛЬЦЕВ Олег Валентинович (11 серпня 1967 року, м. Нікополь Дніпропетровської обл.) – історик, археолог, науковець, викладач, ідеолог створення, засновник й незмінний голова Громадської організації «Нова археологічна школа». Вчитель-методист вищого ступеня. Старший науковий співробітник Національного заповідника «Хортиця»

Олег Валентинович Тубольцев народився 11 серпня 1967 року у місті Нікополь Дніпропетровської області. Більшу частину життя провів в Запоріжжі, де отримав середню та вищу освіту. Зі шкільного віку брав участь у численних археологічних дослідженнях, багато часу збавляв, вивчаючи кургани Подніпров’я, і вже на момент вступу до Запорізького університету був «своїм» в атмосфері експедиції та у світі давноминулого. В подальшому саме цей польовий досвід, підкріплений величезною кількістю теоретичних знань, став основою формування надзвичайно широкого кола інтересів та значної кількості компетенцій, якими вповні оволодіває Олег Валентинович – тут і ґрунтовні знання кремінних та керамічних матеріалів Європи від Португалії до Поволжя, давньої архітектури України, Німеччини та Кавказу, і опанування значного обсягу архівної та літературної інформації !!!

Завдяки активній активності Олега Валентиновича було виконано спільні польові й наукові роботи, а відтак встановлено комунікацію з багатьма зарубіжними колегами, співробітництво з якими є плідним і тривалим – серед них вчені з Німеччини, Франції, Італії, Португалії, Молдови, Швейцарії, Азербайджану та Росії.

Археологією Олег Валентинович почав цікавитися ще в шкільні роки. Відвідував гурток археологів при Обласній станції туристів. Брав участь в багатьох дослідженнях, надихало вивчення курганів.

Згодом довгий час він керував археологічним гуртком у Запоріжжі, а потому – громадською організацією «Нова археологічна школа», створеною в 2001 році, центром археологічних досліджень, одним із найактивніших в Україні. Засновники НАШ – випускники історичного факультету Запорізького національного університету Олег Тубольцев, Дмитро Кабалія та Ігор Пащенко. За ці роки декілька сотень дітей із багатьох міст України не лише отримали досвід польового життя та навички археологічної роботи, а й були справді «заражені» любов’ю до науки та експедиції. Вони пишуть статті, їздять на конференції та в численні експедиції в Україні та за кордоном, не один з них пов’язав своє майбутнє з археологічною наукою..

Науково-організаційна діяльність Олега Валентиновича зіграла неабияку роль в проведенні паспортизації та інвентаризації пам’ятників Запорізької області. За період з 2007 по 2012 рік учнями Нової археологічної школи разом зі співробітниками Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини опрацювали більше 1600 курганів в Михайлівському, Приазовському, Якимівському, Білозерському, Вільнянському, Новомиколаївському, Розівському та Гуляйпольському районах, зокрема розкопки стоянок, поселень, могильників Кам'яна Могила 1, 3, Семенівка 1, 2 (Мелітопольський р-н), Юрківка (Приморський р-н), Григорівка (Запорізький р-н), Косолапова балка (Бердянський р-н), Мамай-Гора (Кам'янсько-Дніпровський р-н) та ін. Силами учнів-школярів, учасників «Нової археологічної школи» здійснено розкопки понад десятка археологічних пам’яток, систематично тривають розвідки, моніторинг та облік об’єктів культурної спадщини. Особливо слід відзначити археологічні та дослідницькі роботи на острові Хортиця, Кам’яній Могилі, в балці Генералка 2.

Також Олег Валентинович володіє картографічною точність – одна з «фішок» його наукових досліджень і зусиль з охорони пам’яток археології. Увага до палеорельєфу Надпоріжжя дала змогу виявити та пояснити розташування низки цікавих археологічних об’єктів, а тривале вивчення багатошарової пам’ятки Кам’яна Могила забезпечує значну кількість матеріалу для палеокліматичних досліджень і пізнання особливостей неолітизації регіону. Мультиінституціональні підходи Олега Валентиновича пропонують безліч ідей для дослідження довкілля давньої люди непритаманними археології методами, або навпаки, для залучення палеогеографічних відомостей до вивчення історії первісного суспільства.

#MLTmuseum #Мелітопольськийміськийкраєзнавчиймузей #Деньархеолога #15серпня #дослідникиЗапорізькогокраю #ОлегТубольцев #археолог #ЗНУ #музейнапрограма #археологічніпамяткиЗапоріжжя #Хортиця #Мелітополь #знаминашаісторія #САМЕТУТ #серпень2021