Минулого року задля підтримки мовного і культурного різноманіття та багатомовності в інтеркультурній громаді Мелітополя науковці Мелітопольського...
УВАГА!!!
З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком
Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.
Для того, аби відвідати музей, вам потрібні:
- або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
- або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.
пільговий - 10-00 грн
повний - 30-00 грн
Серп український В-497
Сьогодні ми хочемо познайомити своїх читачів з експонатом знайомим практично кожному, навіть тим, хто до роботи на дачних ділянках і городах не має ніякого відношення. Цей предмет також є символом хліборобства.
Серп - це знаряддя, яким зрізають злаки і трави, воно складається з закругленого леза, що звужується до кінця і короткої дерев'яної рукоятки. В музеї він експонується в залі «Наш край з XV століття до 1914 року» (КН 6817 МКМ – В 497). Вважається, що перший повноцінний серп був винайдений в Межиріччі.
Стародавні люди вважали серп символом землеробства, а греки вважали, що таке пристосування як серп, було подарунком богині родючості Деметри.
Перші серпи виготовлялися з дерев'яною зігнутої палиці зі вставленими в неї гострими крем'яними лезами, сліди таких знарядь праці археологи знаходили на Близькому Сході, дослідження виявили їх поступове поширення по всьому світу разом з поширенням землеробства. Дерев'яна частина розщеплювалася, в тріщини вставлялися плоскі маленькі гострі відщепи, потім вся конструкція містилася в воду, деревина розбухала і затискала осколки кременю.
Таке знаряддя як серп стародавні люди винаходили для мирних цілей, але іноді він міг перетворитися на смертоносну зброю. Історикам відомі випадки, коли селяни піднімали повстання та їх головною зброєю ставав саме серп.
#MLTmuseum #Мелітопольськийміськийкраєзнавчиймузей #165Яворницький #фондиМКМ #знаминашаісторія #вересень2021 #MLTMuseumFromHome #MuseumFromHome
Новини
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
БЕКІРОВА Гульнара Тасимівна (21.02.1968 р. н., м. Мелітополь) – історик, кандидат...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
РОМАНЦОВА Світлана Олександрівна (21.02.1952 р. н., м. Маневичі Волинської обл.) –...
День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
КІПЕН Олександр Абрамович (20.02.1870, м. Мелітополь - 30.10.1938, м. Одеса) – вчений,...