Мелітопольський міський краєзнавчий музей

УВАГА!!!

З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком

Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.

Для того, аби відвідати музей, вам потрібні: 
 - або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
 - або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.

 

Адреса:
72312, Запорізька обл.,
м. Мелітополь,
вул. М. Грушевського, 18
Вартість вхідного квитка:

пільговий - 10-00 грн

повний - 30-00 грн

тел. 38(0619) 44-45-14
096-177-97-14

Краєзнавчий урок «До перейменування вулиць: Вулиця Д. Донцова: мультикультурна і промислова»

У Мелітопольському міському краєзнавчому музеї у середу 28 вересня 2021 року відбувся краєзнавчий урок «До перейменування вулиць: Вулиця Д. Донцова: мультикультурна і промислова», присвячений історії вулиці.

Мелітополь - місто, що має давню історію. Визнанням цього факта є й назви деяких вулиць, наприклад Староміська. Така назва з’явилася на карті міста саме після перейменування вулиць згідно з ЗУ про декомунізацію. 23.06.2016 року Виконком Мелітопольської міської ради прийняв рішення № 114/2 "Про затвердження переліку вулиць, проспектів, бульвару, шосе, провулків, майданів, проїздів у місті Мелітополі…" згідно з додатком. У переліку вказані й нові назви вулиць, історії яких присвячений даний захід.

Але спочатку про історію вулиці. Коли і як у Мелітополі з'явилися перші назви вулиць, сказати важко. Деякі виникли в народі, передавалися за традицією, інші мали офіційне походження. Більшість мала виразні назви, пов'язані з історією, географією міста, з розташуванням якихось важливих об'єктів, або з іменами видатних людей. Дореволюційна назва нашої вулиці пов’язана з національною меншиною – німцями та менонітами, що відіграли значну роль в історії міста. У 1897 р. в Мелітополі проживало 184 німці (за мовою) – 1,2% із загальної кількості 15 489 містян, більшість із них - меноніти. Але, звичайно, не всі німці концентрувалися саме на цій вулиці. Тут проживали також росіяни, українці, євреї, караїми, тобто вулиця по-справжньому була мультикультурною. Одночасно вулиця була промисловою: на ній діяли більше десятка великих парових млинів, олійниці, миловарні, свічні, макаронні заводики. У радянський час виникли такі гіганти індустрії як «Автозапчастина»(«АГАТ»), «Холодмаш» («30-ка»).

У наш час вулиця отримала ім’я Донцова Дмитра Івановича (17 (29).08.1883, Мелітополь - 30.03.1973, Канада). Це - український літературний критик, публіцист, філософ, визначний політичний діяч, засновник теорії інтегрального націоналізму. Він народився у нашому місті в заможній родині і навчався у Мелітопольському реальному училищі.

Під час заходу науковий співробітник музею О.А. Чухраєнко розповів про пам’ятки Старого міста, історію виникнення і розвитку вулиці та про історію її перейменувань. Розповідь супроводжувалася презентацією створеною на базі матеріалів із фондів МКМ.

Гості також переглянули відеофільм і взяли участь у вікторині. Запрошення на захід отримали студенти МПАЛ.

Наші співробітники з задоволенням проведуть для вас цей захід, телефон для довідок: 44-45-14 або 096-177-97-14.