Минулого року задля підтримки мовного і культурного різноманіття та багатомовності в інтеркультурній громаді Мелітополя науковці Мелітопольського...
УВАГА!!!
З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком
Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.
Для того, аби відвідати музей, вам потрібні:
- або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
- або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.
пільговий - 10-00 грн
повний - 30-00 грн
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ» ГОЛОВАНОВ Олександр Іванович
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
ГОЛОВАНОВ Олександр Іванович (30.09.1936 р., м. Мелітополь – 14.01.2019 р., Москва, РФ) – інженер-гідротехнік, кандидат технічних наук (1965), доктор технічних наук (1975 р), доцент, професор, заслужений діяч науки РФ (2000 р). своїми фундаментальними працями з проблем комплексної меліорації, прогнозування та регулювання водного, сольового і теплового режимів меліорованих земель в різних природних зонах. Автор понад 140 опублікованих наукових і навчально-методичних праць, в тому числі 3-х монографій, 8-ми підручників і багатьох навчальних посібників.
Голованов Олександр Іванович народився 30 вересня 1936 року в місті Мелітополь. Закінчив з відзнакою Мелітопольський гідромеліоративний технікум в 1955 році і також з відзнакою Московський інститут водного господарства ім. В.Р. Вільямса (МІІВХ, зараз - Московський державний університет природооблаштування (МДУП)), інженер-гідротехнік
З 1960 по 1964 рр. працював на Мещерскій зональній дослідно-меліоративної станції молодшим науковим співробітником і заступником директора з наукової роботи. З 1964 року працює в МГМІ науковим співробітником, доцентом кафедри сільськогосподарської меліорації, завідуючим кафедрою меліоративного ґрунтознавства та землеробства (1976-1989), деканом гідромеліоративного факультету, з 1979 по 1990 рр. - ректором Московського гідромеліоративного інституту. До 2012 р. Голованов О.І. працює завідувачем кафедри меліорації і рекультивації земель.
Голованов Олександр Іванович став видатним вченим в галузі меліорації і охорони земель, відомим своїми фундаментальними працями з проблем комплексних меліорації, прогнозування та регулювання водного, сольового і теплового режимів меліорованих земель в різних природних зонах. Ним вперше запропоновано поняття «меліоративний режим земель», яке прийнято в меліоративної науці.
О.І. Голованов висунув нову ідею створення постійно діючих інженерно-екологічних систем на сильно забруднених землях, яка реалізована при підготовці заходів щодо виведення територій зі стану надзвичайної екологічної ситуації.
О.І. Голованов активно брав участь у міжнародному співробітництві, в 1968 році пройшов 10-ти місячне стажування в Нідерландах, в 1972 році читав лекції в Фінляндії, в 1977 р півроку читав лекції і керував аспірантами в Мексиканській сільськогосподарському університеті (Чаппінго), де підготував двох кандидатів наук, працював експертом в Ірані, в 1997 році читав лекції в Сирії, брав участь в роботі ряду міжнародних конгресів (Туреччина , Італія, Франція), неодноразово виїжджав за кордон для надання допомоги в розвитку меліоративного освіти (Алжир, Куба, Мексика, Болгарія), опублікував 10 наукових праць в зарубіжних виданнях, підготував 7 кандидатів наук для країн Азії, Африки, Латинської Америки.
Інтенсивну наукову роботу О.І. Голованов поєднував з великою викладацької та навчально-методичною роботою, на високому рівні читає лекції, веде дипломне проектування, керує бакалаврами та магістрантами. . Ним підготовлено 30 кандидатів і 10 докторів технічних наук.
Разом з колективом кафедри меліорації написав і видав повний комплект навчальних посібників: підручник, практикум з курсового та дипломного проектування, посібник для ФПК, лабораторний практикум, ряд методичних посібників, деякі з них витримали два видання, написав новий підручник «Основи природооблаштування», нові підручники «Основи ландшафтознавства», «Рекультивація земель», «Меліорація земель». Голованов Олександр Іванович створив наукову школу, для якої характерний глибокий теоретичний аналіз природних процесів і детальне опрацювання практичних прийомів меліорації і рекультивації земель
О.І. Голованов автор 244 друкованих праць, в тому числі опублікованих наукових 160, навчально-методичних - 45, звітів по НДР - 25, підручників в центральних виданнях - 14.
О.І. Голованов довгі роки був пов'язаний з виробництвом, брав участь в підготовці важливих нормативних документів для гідромеліоративного будівництва, був експертом по ряду проектів найбільших меліоративних систем в Держплані СРСР, Держбуді СРСР, Мінводгоспом СРСР, Мінсільгоспі СРСР, Мінводгоспом РРФСР, Мінекології РФ, очолював ряд комісій ДКНТ СРСР і Держплану СРСР по великих проблем, активно брав участь в роботі Бюро Відділення гідротехніки і меліорації ВАСГНІЛ, очолював там секцію. Протягом 6-ти років був членом пленуму ВАК РФ і головою експертної ради з інженерним агропромисловим спеціальностями ВАК РФ, був членом Експертної групи Комітету з Ленінських і Державних премій.
Бажаючи об'єднати діяльності щодо поліпшення різних за призначенням земель, їх рекультивації, охорони та боротьби зі стихійними лихами і надзвичайними ситуаціями, О.І. Голованов запропонував і обґрунтував необхідність нового напряму при підготовці кадрів «природооблаштування», досліджував методологічні підходи і проаналізував становлення і розвиток теорії природооблаштування.
О.І. Голованов був членом редколегії журналів «Меліорація і водне господарство» та «Водні ресурси, очолював секцію Науково-технічного товариства; протягом 32-х років є головою докторської спеціалізованої вченої ради і членом кандидатського ради при МДУП; був членом Міжнародної асоціації по гідравлічним дослідженням, членом Міжнародної комісії з іригації та дренажу; обраний дійсним членом Академії Водогосподарчих наук.
За успіхи в підготовці інженерних і наукових кадрів, значний сільськогосподарську науку О.І. Голованов нагороджений орденом «Знак пошани», 4-ма медалями, 9-ю медалями ВДНГ і ВВЦ РФ, в 2000 р йому присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки Російської Федерації».
Серце нашого земляка перестало битися 14 січня 2019 року. Він помер після інсульту. Вченого поховали на Митинському кладовищі в Москві.
#MLTmuseum #Мелітопольськийміськийкраєзнавчиймузей #ОлександрГолованов #видатнімелітопольці #уродженціМелітополя #музейнапрограма #дайджест #Знами_нашаісторія #управління_культури_та_молоді #Мелітополь #САМЕТУТ #вересень2021
Новини
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
БЕКІРОВА Гульнара Тасимівна (21.02.1968 р. н., м. Мелітополь) – історик, кандидат...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
РОМАНЦОВА Світлана Олександрівна (21.02.1952 р. н., м. Маневичі Волинської обл.) –...
День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
КІПЕН Олександр Абрамович (20.02.1870, м. Мелітополь - 30.10.1938, м. Одеса) – вчений,...