Минулого року задля підтримки мовного і культурного різноманіття та багатомовності в інтеркультурній громаді Мелітополя науковці Мелітопольського...
УВАГА!!!
З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком
Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.
Для того, аби відвідати музей, вам потрібні:
- або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
- або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.
пільговий - 10-00 грн
повний - 30-00 грн
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ» СМОРГОНСЬКИЙ Леонід Михайлович
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
СМОРГОНСЬКИЙ Леонід Михайлович (13 (26).10.1901, Мелітополь – 14.09.1952, Москва) – радянський педагог-хімік, доктор педагогічних наук (1947), професор (1948), автор підручників та навчальних програм. Одним з перших почав вивчення проблеми співвідношення дидактичних принципів науковості та доступності, розробив педагогічні підходи до формування в учнів наукового світогляду засобами хімії. Провів ряд досліджень в області органічної хімії, розробив метод отримання кетонів фуранового ряду та ін.
Народився в родині провізора Михайла Кушелевича Сморгонського. Після закінчення 2-го МДУ (1926) до 1933 року викладав в школі села Шаховське. З 1933 працював науковим співробітником в НДІ політехнічної освіти АПН СРСР (нині Інститут загальноосвітньої школи Російської академії освіти).
У 1938-1941 роках – перший завідувач кафедри методики навчання хімії у Московському інституті удосконалення вчителів.
У 1930-х рр.. велику увагу приділяв проблемам відбору змісту і конструювання шкільної програм з хімії. Сформулював принципи складання програм на основі поступового розвитку хімічних знань учнів. Програми з хімії, розроблені комісією під керівництвом Сморгонського стали важливим етапом у побудові систематичного шкільного курсу сучасної хімії.
Леонід Михайлович Сморгонський провів аналіз змісту, методів і постановки викладання хімії в школах Західної Європи та США на початку 20 ст. Особливо детально їм розкрито досвід навчання хімії в Німеччині, вивчені шляхи вдосконалення методики викладання, що вживали Р. Арендт і Ф. Вільбранд. Показав неправомірність протиставлення Арендтом систематичному курсу «методичного», який, за задумом автора, більш відповідав психологічним особливостям учнів.
Сморгонський критикував концепцію індуктивного вивчення хімії, набуття учнями знань на основі лише дослідного експерименту. Не відкидаючи індуктивний підхід як такий, він намагався визначити його роль і місце в системі методів навчання хімії. Показав, що раннє введення складних сучасних фізико-хімічних теорій створює лише видимість можливості викладати учням матеріал на «електронному рівні», тоді як самі «основи» залишаються для учнів багато в чому незрозумілими. Одним з перших почав вивчення проблеми співвідношення дидактичних принципів науковості та доступності.
Леонід Сморгонський розробив педагогічні підходи до формування в учнів наукового світогляду засобами хімії. Пропонував зміст курсу структурувати таким чином, щоб вивчення хімічного матеріалу, фактів, законів, теорій підводило школярів до доступних узагальнень різного рівня.
Провів ряд досліджень в області органічної хімії, розробив метод отримання кетонів фуранового ряду та ін.
Основні праці:
• Органическая химия. Учебник для 10 класса средней школы, М., 1934 (співавтор (спільно з В. Н. Верховським та Я. Л. Гольдфарбом), підручник витримав 13 видань і був перекладений 24 мовами).
• Задачи и упражнения по химии, М., 1934; (співавтор (спільно з Я. Л. Гольдфарбом), підручник витримав 26 видань).
• Методика преподавания химии, М., 1936;
• О т. н. культурном курсе химии (из опыта иностранной школы), XIII, 1937, № 2;
• Химия как учебный предмет в средних школах Западной Европы и США, М., 1939;
• Методика преподавания химии в школах Америки, 1940;
• Практические занятия по химии в средней школе, М., 1955 (спільно з П. О. Глоріозовим).
Похований на Донському кладовищі.
#MLTmuseum #Мелітопольськийміськийкраєзнавчиймузей #MLTMuseumFromHome #MuseumFromHome #ЛеонідСморгонський #видатнімелітопольці #уродженціМелітополя #гордістьземлімелітопольської #дайджест #музейнапрограма #Знами_нашаісторія #управління_культури_та_молоді #Мелітополь #САМЕТУТ #жовтень2021
Новини
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
БЕКІРОВА Гульнара Тасимівна (21.02.1968 р. н., м. Мелітополь) – історик, кандидат...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
РОМАНЦОВА Світлана Олександрівна (21.02.1952 р. н., м. Маневичі Волинської обл.) –...
День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
КІПЕН Олександр Абрамович (20.02.1870, м. Мелітополь - 30.10.1938, м. Одеса) – вчений,...