Минулого року задля підтримки мовного і культурного різноманіття та багатомовності в інтеркультурній громаді Мелітополя науковці Мелітопольського...
УВАГА!!!
З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком
Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.
Для того, аби відвідати музей, вам потрібні:
- або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
- або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.
пільговий - 10-00 грн
повний - 30-00 грн
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ» КУШНАРЬОВ Артур Сергійович
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
КУШНАРЬОВ Артур Сергійович (02.11.1935 – 06.11.2017) – Почесний громадянин м. Мелітополь (28.10.2005). Доктор технічних наук, професор (1995). Понад 45 років – керівник різних структурних підрозділів Таврійського державного агротехнологічного університету. Заслужений працівник народної освіти України (1999), член-кореспондент Національної академії аграрних наук України.
Народився 2 листопада 1935 року в м. Якутськ (Росія). У 1952 році, по закінченню школи, він вступає до Московського інституту механізації та електрифікації сільського господарства, який з відзнакою закінчує в 1957 році – кандидатська дисертація: «Дослідження технологічних схем первинної обробки купинястих лугів Якутії»; докторська дисертація на тему: «Механіко-технологічні основи впливу робочих органів грунтообробних машин і знаряддя на грунт». У 1957 році працював інспектором Держсільенерго по Якутській області, у 1958 – інженер-механік республіканської Контори «Меліоводбуд», м. Якутськ. З 1960 року – аспірант кафедри ЕМТП Московського інституту механізації сільського господарства.
З травня 1963 р. працював у Мелітопольському інституті механізації сільського господарства, спочатку на посаді асистент, з листопада 1964 р. - в.о. доцента, з січня 1970 р. – доцент, з лютого 1972 р. – в.о. професора кафедри с/г машин, з січня 1973 р. – зав. кафедри «Теоретична механіка та теорія машин і механізмів», з січня 1974 р. – проректор з наукової роботи, з січня 1986 року – завідуючий кафедрою «Теоретична механіка та теорія машин і механізмів». З березня 1993 року – директор Інституту механізації тваринництва Української Академії аграрних наук. З січня 1997 – завідуючий кафедрою «Теоретична механіка та теорія машин і механізмів», з січня 2003 – завідуючий кафедри «Фізика, теоретична механіка, теорія машин і механізмів», Таврійська державна агротехнічна академія.
А. С. Кушнарьов – засновник ряду нових напрямків в аграрній науці. Розвиток наукової школи Кушнарьова Апривело до того, що в 1980-і роки Всесоюзні конференції з землеробської механіки з Москви перемістилися у м. Мелітополь. Представники практично всіх республік СРСР і великих наукових центрів неодноразово брали участь в роботі цих конференцій. На кафедрі, керованої професором Кушнарьовим зародилися нові наукові напрями: збирання зернових методом очісування та виготовлення регулярних волоконно-оптичних джгутів.
У 1993-1997 роках – Генеральний директор Інституту механізації тваринництва Української академії аграрних наук у Запоріжжі. Будучи генеральним директором, Артур Сергійович Кушнарьов основну увагу приділяв продовольчому ринку і місцю аграрного сектора АПК у світовій економіці.
A.C. Кушнарьовим обґрунтовані механіко-технологічні основи обробітку ґрунту, створено типорозмірний ряд робочих органів для ґрунтозахисної технології, більшість з яких поставлено на виробництво на машинобудівних заводах України. Розроблена методика комплексної оцінки техніки і технологій для тваринництва, птахівництва та кормовиробництва. A. C. Кушнарьов — член міжнародної організації ISO. Брав участь у роботі міжнародних конференцій у Польщі, Голландії, Білорусі, Казахстані, Росії.
Визнання наукових досягнень А. С. Кушнарьова в галузі охорони ґрунтів відзначено ювілейною медаллю В. В. Докучаєва, заснованою Академією наук СРСР. Його розробки багаторазово відзначені срібними, бронзовими медалями та дипломами ВДНГ СРСР і України. Серія робіт з ґрунтозахисного землеробства і безпосередня організація впровадження цих технологій в степовій зоні України дозволили забути жителям півдня України найбільшу екологічну катастрофу тих років — пилові (або «чорні») бурі. За ці роботи Кушнарьов А.С. був нагороджений орденом «Знак пошани». Педагогічна діяльність професора А. С. Кушнарьова відзначена знаком «Відмінник вищої школи СРСР».
Має 13 авторських свідоцтв на винаходи. Під керівництвом вченого підготовлено 4 доктори та 23 кандидати наук. Обраний у 1993 p. членом-кореспондентом УААН: відділення землеробства, меліорації та механізації.
Артур Сергійович – автор та співавтор 250 наукових праць, зокрема: «Уменьшение вредного воздействия на почву рабочих органов и ходовых систем машинных агрегатов при внедрении индустриальных технологий возделывания сельскохозяйственных культур» (1986), «Обработка при интенсивном возделывании полевых культур», «Механико-технологические основы обработки почвы» (1989), «Довідник по регулюванню сільськогосподарських машин», «Пути экономии при обработке почв Степной зоны Украины» (1995), «Задачи производства картофеля, овощей и бахчевых культур на юге Украины» (2003).
#MLTmuseum #Мелітопольськийміськийкраєзнавчиймузей #MLTMuseumFromHome #MuseumFromHome #АртурКушнарьов #видатнімелітопольці #науковціМелітополя #гордістьземлімелітопольської #дайджест #музейнапрограма #Знами_нашаісторія #управління_культури_та_молоді #Мелітополь #САМЕТУТ #листопад2021
Новини
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
БЕКІРОВА Гульнара Тасимівна (21.02.1968 р. н., м. Мелітополь) – історик, кандидат...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
РОМАНЦОВА Світлана Олександрівна (21.02.1952 р. н., м. Маневичі Волинської обл.) –...
День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
КІПЕН Олександр Абрамович (20.02.1870, м. Мелітополь - 30.10.1938, м. Одеса) – вчений,...