Минулого року задля підтримки мовного і культурного різноманіття та багатомовності в інтеркультурній громаді Мелітополя науковці Мелітопольського...
УВАГА!!!
З 08.11.21 краєзнавчий музей продовжує свою роботу за звичайним графіком
Вт.-Нд., з 9.00 до 16.00.
Для того, аби відвідати музей, вам потрібні:
- або сертифікат щодо вакцинації від COVID-19;
- або негативний ПЛР-тест, зроблений не більше ніж за 72 години до відвідування музею;
- або довідка про одужання після COVID-19.
пільговий - 10-00 грн
повний - 30-00 грн
Про музей
В історичному центрі Мелітополя привертає до себе увагу старовинна триповерхова будівля по вул. М. Грушевського, 18 (колишня вул. Воронцовська)
Тут з 1967 року розташований Мелітопольський міський краєзнавчий музей.
Відкриття Мелітопольського краєвого музею для відвідувачів відбулося 1 травня 1921 року. Біля його витоків був відомий дослідник старожитностей краю, педагог, музейний діяч Д.Я Сердюков. За успіхи в науковій і просвітницькій діяльності у 1934 році музей став установою обласного значення. В ньому тоді розпочав свій шлях у велику науку видатний український археолог В.М.Даниленко.
До Другої світової війни в музейному зібранні зберігалося чимало цікавих артефактів. У роки війни колекції було втрачено. Друге народження музею розпочалося після визволення Мелітополя під час Другої світової війни.
У перше повоєнне десятиріччя фонди поповнилися кількома археологічними колекціями, зокрема, з поховання гунської епохи у Кізіярській балці, у тому числі унікальною діадемою, а також зі знаменитого Мелітопольського аристократичного кургану другої половини IV ст. до н.е. В наступні роки до археологічної колекції надходили пам’ятки від доби пізнього палеоліту до середньовіччя.
На 2017 рік загальна кількість предметів основного музейного фонду України, що зберігаються у музеї – майже 50 тис. Зібрання складається, зокрема, з археологічної, нумізматичної, етнографічної, художньої, геологічної, палеонтологічної, ботанічної, зоологічної, ентомологічної колекцій. Справжньою окрасою зібрання є графічні та живописні твори уродженця м. Мелітополь, художника світового значення О.Г. Тишлера.
Експозиційна площа музею - 1578 квадратних метрів. Експозиції та виставки розташовані тут у 17 залах на трьох поверхах. На 2 поверсі експонуються предмети з етнографічних колекцій: жіноче та чоловіче буденне та святкове вбрання, предмети побуту, сільськогосподарський реманент, кухонний та столовий посуд українців, росіян, болгар, а також представників інших етносів.
На відвідувачів чекають експозиції відділу природи. Тут можна побачити різноманітних представників пташиного світу та мешканців річки Молочної , здійснити віртуальну прогулянку до Молочного лиману, зблизька розглянути колекцію комах, занесених до Червоної книги, уявно потрапити до Старобердянського лісництва, яке було засновано в Приазовських степах у 1846 році, та є ландшафтним заповідником. В експозиції «Викопна фауна краю» побачити палеонтологічні знахідки: скам’янілі рештки мамонта, південного слона, шерстистого носорога, велетенського оленя, дикого коня, а також скам’янілі дерева.
В експозиційних залах на ІІІ поверсі можна оглянути виставки меблів та посуду ХІХ-ХХ ст. В музеї зібрано значну колекцію, присвячену подіям Другої світової війни та зокрема, Мелітопольській наступальній операції 1943 року. В одному із залів привертає увагу діорама «Прорив німецької оборони на р. Молочній в жовтні 1943 року». Існує розділ, присвячений мелітопольцям – учасникам локальних війн.
В новій експозиції, присвяченій подіям антитерористичної операції на сході України, представлено чимало особистих речей, фотографій та документів героїв – учасників АТО, уродженців нашого краю.
Кожен відвідувач може долучитися до формування фондів, разом з нами розвивати просвітницьку роль музею.
Музей – це простір, де історія оживає!
Ми актуалізуємо минуле і формуємо майбутнє!
Будьте сучасними та активними – приходьте до музею!
Новини
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
БЕКІРОВА Гульнара Тасимівна (21.02.1968 р. н., м. Мелітополь) – історик, кандидат...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
РОМАНЦОВА Світлана Олександрівна (21.02.1952 р. н., м. Маневичі Волинської обл.) –...
День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу...
Дайджест-імпреза «ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ МЕЛІТОПОЛЯ»
КІПЕН Олександр Абрамович (20.02.1870, м. Мелітополь - 30.10.1938, м. Одеса) – вчений,...