Міський особняк купця І. В. Юріцина

Міський особняк купця І. В. Юріцина Гетьманська, 87

Купець, почесний громадянин Мелітополя Іван Васильович Юріцин побудував особняк на початку XX ст.., архітектурний стиль – модерн. Внутрішнє планування – коридорно-амфіладне, асиметричне: по ліву сторону розміщені житлові кімнати, а по праву – ймовірно, у купця був танцювальний зал. На замощення Бульварної вулиці І.В. Юріцин повинен був внести в 1914році – 367 рублів. Після революції 1917 року будинок належав різним господарям: до початку 40-х років XXст. Тут знаходився «Будинок праці»; після Другої Світової – розташовувся дитячий садок «Тетемок»; на сьогоднішній день в будівлі знаходиться одна з конфесій міста – його займає церква Християн Адвентистів Сьомого Дня.

Найвідоміший з роду Юріциних був Василь Тимофійович Юріцин, який народився у 1888р., закінчив Мелітопольське реальне училище, потім Єлисаветградське кавалерійське училище, служив у Кримському кінному полку, проявив себе як відмінний офіцер, брав участь в охороні царської родини в Ливадії. Государиня Олександра Федорівна, коли довідалась, що у Юріцина народився син, стала його хрещеною матір’ю. Хрещення відбулось в Ливадійському палаці. Після евакуації з Криму, під час громадянської війни, до 1923 року Юріцин мешкає у Константинополі, а потім емігрував у США, де і помер у 1977 році.