Будинок Хохловкіна

Будинок Хохловкіна (вул. М. Грушевського, 5)

Будинок  належав родині Абрама Самойловича Хохловкіна. Його дружина, Цина (Ципа)  Кузьмінер, отримала частину будинку в  посаг (придане) від батька. На фасаді  був її вензель «ЦГ» (батька звали Гдаль). Зараз – на фасаді – 1909 (рік). Тут розташована зала засідань Мелітопольської міської ради та її виконавчий комітет. Напроти розташований будинок з балконом караїмського діяча Мойсея Яковича Фірковича, автора книги «Караимский катехизис вкратце» (1915).

Родина Хохловкіних мала багату історію. Микола Крилов в своїй книзі «Очерки по истории города Мелитополя. 1814-1917 гг.» (Изд. 2 – Мелитополь: ФЛП Однорог Т.В., 2019. – 461 с.) пише: «…В Мелітополі розташовувався «Таврический винокуренный завод №1»  купчихи Хасі (Хаї - за різними джерелами) Самуїловни Хохловкиної. Напередодні І Світової війни на заводі налічувалося 82 працівника. Продукція збувалася частиною вином, але переважно спиртом на склади своєї губернії. На території заводу знаходилась артезіанська свердловина та працював трактир. З початком військових дій завод перервав роботу.